Lietuvių semiotika


Semiotika referatas. Reklamos semiotika. Informacijos atkodavimas semiotika. Semiotinė reklamos analizė referatas. Semiotikos mokslas rasinys. Semiotika lietuvių pasakos. Kalbos ženklų dekodavimas. Semiotika ir komunikacija. Informacijos dekodavimas.

Semiotika - kaip ženklų sistemų logika. Dažnai girdime sakant: „gyvename informacijos amžiuje, esame informacijos vartotojai, informacija – daugelio pragyvenimo šaltinis ir t. t. “. Informacijos valdymas – neabejotinai viena svarbiausių šių laikų veiklos šakų. Iš tiesų, mes visi viena ar kita prasme – informacijos vartotojai. Informacija bendrąja prasme yra įpakuojama į įvairiausius paketus, perduodama įvairiausiais kanalais bei formomis, skiriama įvairiausioms auditorijoms.

Dažnai girdime sakant: gyvename informacijos amžiuje, esame informacijos vartotojai, informacija – daugelio pragyvenimo šaltinis it  tInformacijos valdymas – neabejotinai viena svarbiausių šių laikų veiklos šakų. Informacija – tai ir straipsnis laikraštyje, ir kelio ženklas, ir prieš kelis dešimtmečius sukurtas ketureilis.

Vienas pagrindinių komunikacijos bei semiotikos mokslo elementų - taip pat informacija. Informacija galima laikyti tą žaliąją medžiagą žiniai sukurti, o taip pat ir prasmei perteikti. Semiotikos mokslo nagrinėjami ženklai - rinkinys atskirų informacijos gabalėlių. Svarbu suvokti, kad dažnai reikalingas tam tikras informacijos dekodavimas, kadangi kuriant kokį nors ženklą visuomet vyksta informacijos užkodavimas. Netgi ikoniniai ženklai, kurie yra tiesioginė referento išraiška, ir tie turi būti dekoduojami kad būtų galima juos priartinti prie visiems priimtino mediumo (michelucci, 1997).

Pastebėjau, kad komunikacijos teoretikai linkę susikoncentruoti ties žinios perdavimu, paties proceso analize, kai tuo tarpu semiotikos specialistai labiau sutelkia dėmesį ties tos žinios reikšme. Komunikacijos mokslai ir semiotika - sisteminiai mokslai apie ženklus, ženklų sistemų logiką, tačiau semiotika, visų pirma, nagrinėja ženklus bei jų reikšmes ir tik po to komunikacines jų funkcijas. Pasak peirce (1868), morris (1964) ir kt. , semiotikos ir komunikacijos sąlyčio taškas – siunčiamos informacijos dekodavimas tam tikrame kontekste ir perleidimas per tam tikrą mediumą tokiu būdu sukuriant adresatui priimtiną reikšmę. Svarbu suvokti, kad vienas svarbiausių elementų siunčiamai informacijai priimti – jos suvokimas per mūsų jausmus bei sąmonę. Taigi, mūsų sąmonei labai aktyviai dalyvaujant ženklų sistemų logikos užkodavimo bei atkodavimo procesuose, kuriama bei interpretuojama informacija.

Mano nuomone, vienas gražiausių bei originaliausių informacijos perteikimo, reikšmės kūrimo, taip pat semiotikos ir komunikacijos procesų sąlyčio pavyzdžių – poezija. Poezija ypatinga tuo, kad informacija, perteikiama poezijos žmogaus, ir yra suvokiama per mūsų jausmus bei sąmonę – vadinasi, priimama, stipriai užfiksuojama.

ženklų sistemų logikos, semiotikos bei komunikacijpoeto h. Radausko eilėraštis fontanas , pasirodęs 1935 metais to paties pavadinimo eilėraščių rinkinyje, yra vienas sudėtingesnių mūsų poezijos tekstų. Eilėraštis tik dviejų strofų, bet jau pirmuosius kartus skaitydama jaučiau, kad aštuonios eilutės slepia svarbius dalykus.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2010 m.
  • 9 puslapiai (1900 žodžiai)
  • Universitetas
  • Nojus
  • Lietuvių semiotika
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Lietuvių semiotika. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuviu-semiotika.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 16:33
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo