Lietuvių sijonai


Sijonai. Kas yra sijonas? Sijonas – viršutinis. Lietuvių tautinis kostiumas keitėsi. Šiuo metu lietuvių nešiojami tautiniai drabužiai išgyveno ilgą ir sudėtingą evoliuciją. Tradicinė apranga. Sijonas dažniausiai buvo languotas. Mėgstamiausios žalios ir raudonos spalvų deriniai. Lietuvių tautiniai sijonai. Lietuviu sijonai dažniausiai buvo daromi iš linų. Žemaičių sijonai. Sijonai būna dryžuoti, išilgadryžiai ir skersadryžiai. Suvalkiečių sijonai. Sijonai būna tamsių. Dzūkų sijonai. Sijonai būna languoti. Aukštaičių sijonai. Aukštaičių sijonai būna languoti. Mažosios Lietuvos sijonAI. Xvii – xviii a. Lietuvininkės dėvėjo margines – nesiūtus sijonus. Apie sijonus. Sijonas per liemenį turi gerai priglusti. Šoka Lietuva. Aš čia dėviu aukštaitišką sijoną.


Lietuviu sijonai dažniausiai buvo daromi iš linų. Tamsios spalvos kaip pilka, ruda ir juoda buvo laikomos itin iškilmingos.

XVII – XVIII a. lietuvininkės dėvėjo margines – nesiūtus sijonus, iš dryžuoto ar languoto vilnonio audinio. XIX a. pr. dėvėjo dryžuotus (juoda, raudona; raudona, mėlyna, žalia, juoda, geltona) ar languotus sijonus (juoda, raudona, balta ir t. t.). XIX a. vid. ir pab. lietuvininkių sijonai buvo vienspalviai, išilgadryžiai ir languoti, tamsesnių spalvų: derinamos tamsiai mėlyna, raudona ir balta; juoda ir žalia ir bei kitos spalvos. XIX a. pab. paplito juodi ir tamsiai rudi sijonai, atausti skersiniais žalios, mėlynos, geltonos spalvos ruoželiais, smulkiai klostyti arba plisuoti.

  • MS PowerPoint 16502 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (432 žodžiai)
  • Mokykla
  • Austeja
  • Lietuvių sijonai
    10 - 2 balsai (-ų)
Lietuvių sijonai. (2017 m. Lapkričio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuviu-sijonai.html Peržiūrėta 2019 m. Rugpjūčio 20 d. 05:48
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema