Lietuvių sutartinės


Sutartines istorija. Muzikos pamokos planas sutartines. Kodėl sutartinės unesco. Referatas apie sutartines. Pamokos planas konspektas kitatauciams. Sutartinės pasaulyje. Lietuviu liaudies sutartines referatai. Sutartiniu rusys. Muzikos pamoka sutartines. Sutartiniu istorija.

Savo krašte turėti į unesco pasaulio paveldo sąrašą įtrauktų vertybių – garbė kiekvienai valstybei. Lietuva gali didžiuotis net keturiomis materialiomis ir trejomis nematerialiomis pasaulinės reikšmės vertybėmis. Sutartinės į unesco reprezentatyvų žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą įtrauktos, palyginus neseniai.

I. Kodėl sutartinės įtrauktos į unesco reprezen . Sutartinės - mūsų vizitinė kortelė. Tai nepaprastai savitas, unikalus reiškinys, būdingas tik Lietuvių etninei kultūrai.

Sutartinių istorija, bei jų ypatumai. Sutartinės jau nuo xx a. Pradžios yra tapusios vienu ryškiausių Lietuvių kultūrinės tapatybės simbolių. Sutartines didžiuodamiesi galėtume laikyti mūsų etninės savimonės simboliu. Pasaulyje tai unikalus reiškinys. Sutartinės – sinkretinis menas, atspindintis muzikos, teksto ir judesio ryšį.

Sutartinių rūšys yra: dvejinės, trejinės ir keturinės. Nepaisant skirtingo atlikėjų skaičiaus bei įvairių atli

Unesco - jungtinių tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija, įkurta jav 1945 metais, siekiant skatinti bendradarbiavimą tarp skirtingų tautų švietimo, mokslo, kultūros ir komunikacijų srityse. Unesco priklauso daugiau nei 180 valstybių. Būstinė įsikūrusi prancūzijoje, paryžiuje, o mokymo, kultūros programas bei mainus vykdo 60 vietinių biurų visame pasaulyje. Svarbiausia unesco misija – palaikyti bei saugoti pasaulio kultūros paveldo sąrašą.

Iš kartos į kartą perduodamos nematerialaus kultūros paveldo vertybės neatsiejamos nuo nuolatinės reakcijos į aplinką, sąveikos su gamta ir istorija. Reprezentatyvaus žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašo tikslas – užtikrinti geresnį nematerialiojo kultūros paveldo žinomumą, atkreip . Sutartinės - mūsų vizitinė kortelė. Daugeliui kitataučių sutartinės tebėra egzotika, nežinia iš kur atsiradusi tokiame mažame europos kampelyje. Tiesa, ne mažiau egzotiškai sutartinės šiuo metu atrodo ir daliai Lietuvos gyventojų. Šią gyventojų dalį sudaro ne tradicijų nebežinąs jaunimas, o daugiausia pusamžiai žmonės – kurių muzikinis skonis formavosi specifinėje kultūrinėje aplinkoje. O miesto jaunimui sutartinės vis labiau tampa savotiška meditacijos forma, o kai kuriems – ir saviraiškos būdu. Sutartinių kolektyvinio giedojimo tradicija, šiuo metu jau visiškai išnykusi kaimuose, pamažu atgyja miestų folkloro ansambliuose. Sutartinės nepaprastai savitas, unikalus reiškinys, būdingas tik Lietuvių etninei kultūrai, nors, atidžiai patyrinėjus sutartinių garsus, tekstą ir šokių judesius, kai ką iš to galima aptikti ir kitų tautų kultūrose, tačiau tik fragmentus.

Seniausių užuominų apie sutartines randama xvi a. Rašytiniuose šaltiniuose, tačiau pačios sutartinės surinktos xix-xx a. Sutartinės jau nuo xx a.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2012 m.
  • 5 puslapiai (863 žodžiai)
  • Mokykla
  • Grazve
  • Lietuvių sutartinės
    10 - 3 balsai (-ų)
Lietuvių sutartinės. (2011 m. Gegužės 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuviu-sutartines.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 05 d. 15:30
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo