Lietuvių tautosaka žanrai skaidrės


Lietuvių tautosaka.ppt. Tautosakos zanrai. Tautosaka ppt. Lietuviu tautosakos rusys ir zanrai. Tautosaka skaidrės. Smulkioji tautosaka ppt. Skaidres apie tautosaka. Lietuvių tautosaka powerpoint. Lietuviu tautosakos rusys. Pasakojamoji tautosaka skaidres.

Pagrindinės lietuvių tautosakos rūšys. Smulkioji tautosaka. Smulkiosios tautosakos žanrai. Dainuojamoji tautosaka. Dainuojamosios tautosakos žanrai. Pasakojamoji tautosaka. Pasakojamosios tautosakos žanrai Folkloristika (tautosakos mokslas).

Tautosaka yra liaudies kūryba. Daina neturi vieno autoriaus, jų kūrėjas yra žmonių kolektyvas. Dainos dainavimas ar pasakos sekimas labai skiriasi nuo deklamavimo, pavyzdžiui, atmintinai išmokto eilėraščio.

Tautosaka atliekama ir kuriama pagal griežtas liaudies dainos dainavimo ar pasakos sekimo taisykles. Liaudies dainininkas arba pasakotojas nekartoja atmintinai išmoktos dainos ar pasakos. Dainuodamas ar sekdamas jis gali pridurti ar praleisti kokį dainos posmą, susiaurinti ar išplėtoti kurį nors pasakojimo epizodą. Tokia atlikėjo laisvė vadinama improvizacija.

Dainos, pasakos, sakmės mįslės, patarlės, priežodžiai kaupia ir išsaugo kolektyvo patirtį, perduoda ją iš kartos į kartą. Perimdamas šią tautosakoje sukauptą patirtį, perduoda ją iš kartos į kartą. Perimdamas šią tautosakoje sukauptą ir tradicija virtusią patirtį žmogaus susipažįsta su liaudies pasaulėjauta, jam įdiegiamos moralės normos, ugdomas jo jausmų pasaulis. Tėvai ir artimieji, iš kurių mokomasi dainuoti ar sekti pasakas, ne patys jas sukūrė, bet išmoko iš savo tėvų.

Kasmetinių darbų ir papročių: darbo apeiginės kalendorinėsasmens ir šeimos gyvenimo: vestuvinės krikštynų šeimos meilėsvisuomeninio gyvenimo: karinės sukilimų partizanų kovų tremties.

Anekdotai Atvirkštinė kalba Būrimai Erzinimai Garsų pamėgdžiojimai Greitakalbės Keiksmai Maldelės Mįslės Oracijos Pasakos apie gyvūnus Pasakos apie velnią Buitinės pasakos Formulinės pasakos Melų pasakos Novelinės pasakos Parabolinės pasakos Pasakos be galo Pasakos-legendos Stebuklinės pasakos Pasakėčios Pasakojimai Patarlės ir priežodžiai Etiologinės sakmės Mitologinės sakmės Padavimai Situaciniai pasakymai Skaičiuotės ir skaičiavimai Šūksniai Tikėjimai Trumpieji pasakymai – parodijos Užkalbėjimai.

  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • MS PowerPoint 14 KB
  • 2016 m.
  • 16 puslapių (702 žodžiai)
  • Zivile
  • Lietuvių tautosaka žanrai skaidrės
    10 - 1 balsai (-ų)
Lietuvių tautosaka žanrai skaidrės. (2012 m. Gegužės 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuviu-tautosaka-zanrai-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 20:29
×