Lietuvių tautosakos egzamino klausimai su atsakymais


Lietuvių tautosakos egzaminos klausimai su atsakymais. Tautosakos samprata (esminiai bruožai, pagrindinės sąvokosŽodinė liaudies kūryba vadinasi tautosaka. Ji skirstoma į penkias dalis. Darbo dainų įvairovė ir poetika (žanrinės grupės, pagrindiniai bruožai, meninės ypatybės) Kalendorinių apeigų tautosaka (ryšys su apeigomis, žanrinės grupės, pagrindiniai motyvai ir meninės ypatybės. Vestuvinės dainos (gausa, įvairovė, ryšys su apeigomis, simbolika. Tradicijų kaita karinėse-istorinėse dainose (žanrinės grupės, karo ir kareivio vaizdavimas, sutartinės žanro charakteristika) Raudų archaika (charakteristika, lyginimas su daina, emociniai elementai, žanrinės grupė) Pasakų apie gyvūnus turinys ir meninės savybės.

2) Tautosakos klasifikacija (skirstymo kriterijai, rūšys ir žanrai).* Galima turėti klasifikacijos lentelę. Tada šio klausimo atsakinėti nereikės.

3) Darbo dainų įvairovė ir poetika (žanrinės grupės, pagrindiniai bruožai, meninės ypatybės).

7) Raudų archaika (charakteristika, lyginimas su daina, emociniai elementai, žanrinės grupė).

8) Stebuklinės pasakos (ryšys su mitologija, pasakos struktūra, herojaus paveikslo savitumas).

10) Buitinių pasakų meninis pasaulio modelis (erdvė ir laikas, santykis su tikrove, kvailio paveikslas, komizmo pobūdis).

  • Lietuvių kalba Konspektas
  • Microsoft Word 32 KB
  • 2016 m.
  • 8 puslapiai (2143 žodžiai)
  • Agnė
  • Lietuvių tautosakos egzamino klausimai su atsakymais
    10 - 4 balsai (-ų)
Lietuvių tautosakos egzamino klausimai su atsakymais. (2014 m. Birželio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuviu-tautosakos-egzamino-klausimai-su-atsakymais.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 15:10
×