Lietuvių testas (2)


Pabraukite suskliaustuosius žodžius ir konstrukcijas , tinkamas vartoti šiuose sakiniuose. Remiasi tikrove. Įrašykite trūkstamas žodžių dalis. 4 taškai. Paaiškinkite , kas skiriama skaitmenimis pažymėtais skyrybos ženklais. 4 taškai. Padėkite trūkstamus skyrybos ženklus. 22 taškai. Perskaitykite tekstą ir atsakykite į klausimus. Atsakymą rašykite po klausimu. 13 taškų. Algirdas pocius neišdrįsau atsidėti vien kūrybai par balzgana pavasarė dongo.


1. Šioje įmonėje dirba ir (invalidai, nesveiki žmonės, ištikti negalios žmonės, negalios kamuojamižmonės, negalios varginami žmonės, žmonės su negalia, neįgalieji).

2. Jo kūryba (siejasi su tikrove, susišaukia su tikrove, turi ryšį su tikrove, sutampa su tikrove,remiasi tikrove, turi ryšio su tikrove).

3. Dabar susirinkime (išstos, kalbės, tars žodį, žodis suteikiamas pranešėjui, kalbės pranešėjas,skaitys pranešimą, pasisakys, pranešimą padarys).

4. Dabar tik ir girdim: jaunimas (lėbauja, puotauja, girtuokliauja, ūžia, girtauja, baliavoja).

5. (Tai bent, tai, ot) šaunus vyras - (štai, va, vat, vot) kokius namus pasistatė!

1. Net ir labai stengdamosi, mergaitės nesugebėjo aplenkti berniukų.

5. Jis mėgsta dūdą pūsti, tai visi jį ir vadina dūdoriumi.

3. Paaiškinkite, kas skiriama skaitmenimis pažymėtais skyrybos ženklais. (4 taškai.)

I. Upelės vagoje buvo daug salelių, kuriose augo juodalksniai, žalsvažievės drebulės, baltiejigluosniai -1. vis dviliemeniai, lyg kas tik tokius būtų čia pasodinęs. II. Medžių viršūnėse tupėjo,2. tūp-dami ir klykdami sparnais vasnojo juodvarniai, krankdami lyg pamišę. III. Išlipdavo iš karietos, įsiklau-sydavo -3 tyku, tyku. IV. Štai tas gebėjimas žmoniškai iki išdavystės gyventi,4 tauriam, gailestingamatrodyti ir yra paslaptis.

1. Aš juos saugau ,ginu nuo svetimšalių norinčių namus užgyventi ,tačiau niekada neužmirštu, jeitavo namus užgyvens svetimšalis ,anksčiau ar vėliau tu išvysi jį ,tavo namuose įsikurs kraštietis, namų niekada neatgausi.

  • Lietuvių kalba Namų darbas
  • Microsoft Word 21 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1332 žodžiai)
  • Nele
  • Lietuvių testas (2)
    10 - 9 balsai (-ų)
Lietuvių testas (2). (2016 m. Kovo 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuviu-testas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 20:01
×