Lietuvių tradicinės muzikos apžvalga


Kuo skiriasi lietuvos muzika.nuo lietuviskos. Lietuvos tradicines muzikos istorija.

Lietuvių tradicinės muzikos apžvalga. Klausimynas. Apie kokius darbus dainuojama matytoje vaizdo medžiagoje? Kokios kalendorinės šventės pavaizduotos matytoje vaizdo medžiagoje? Kokių rūšių dainos ir kaip dainuojamos matytoje vaizdo medžiagoje? Kuriame matytos vaizdo medžiagos siužete dainuojamos ir sutartines? Kurių matytos vaizdo medžiagos siužetų apeigos glaudžiai susijusios muzika? Savikontrolės užduotys. Kuris kompozitorius savo kūrinius dažnai užrašinėja simboliškai, įvairiais piešiniais ar schemomis? Kuris išvardintų kompozitorių jau yra miręs (ne kiti kuria muziką ligi šiol)? Kas Lietuvoje rūpinasi talentingųjų muzikine veikla? Kas vadovauja Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui? Kurie išvardintų nėra muzikologai? Tikrasis Vydūno vardas ir pavardė yra. Kada pirmą kartą buvo išspausdinta Kudirkos sukurta Tautiška giesmė? Kaip vadinosi Lietuvos tautinis sąjūdis, prasidėjęs choriniame judėjime? Kuris iš kompozitorių buvo pirmosios lietuviškos operos „Birutė“ autorius? Kuris M. K. Čiurlionio kūrinys buvo pirmasis lietuviškas simfoninis kūrinys? Kur ir kada buvo atidarytas pirmasis Lietuvos operos teatras? Kurie išvardintų yra Lietuvos tarpukario kompozitoriai? Kuris kompozitorius 1940 m. Įkūrė valstybinį dainų ir šokių ansamblį „Lietuva“? Apie ką yra Klovos opera „Pilėnai“? Kuris iš E. Balsio kūrinių yra oratorija? Kokiame muzikos kūrinyje pasakojama apie II-ojo pasaulinio karo pradžioje Palangoje žuvusius vaikus? Kuris muzikologas nagrinėjo ne tik M. K. Čiurlionio muziką, bet aprašė ir lietuvių išeivijos kompozitorių kūrybą? Kada Lietuvoje pradėtas giedoti grigališkasis choralas? Stipriausias bažnytinės muzikos centras Lietuvoje —. Kuo skiriasi lietuvių muzika nuo Lietuvos muzikos? Kontrolinis darbas. Kuris kompozitorius sukūrė oratoriją „Paskutinės pagonių apeigos“? Kuriai muzikos krypčiai priskiriama beveik visa F. Bajoro kūryba? Išvardinkite kompozitorius minimalistus. Kuriame Lietuvos mieste nėra konservatorijos? Kuriame mieste yra įsikūrusi Lietuvos teatro ir muzikos akademija? Kas vadovauja Valstybiniam simfoniniam orkestrui? Lietuvių estradinės muzikos pradininkas —. Kokių žinote folkloro festivalių? Kokių žinote lietuvių muzikologų?

Kalendorinių apeigų dainos – atliekamos per tam tikras metų šventes arba šventiniais laikotarpiais (per joninių, kalėdų – advento). Kaip sudėtinė švenčių apeigų dalis jos glaudžiai siejasi su papročiais ir dažnai turi tam tikrą paskirtį.

5. Kurių matytos vaizdo medžiagos siužetų apeigos glaudžiai susijusios muzika?

1. Kuris kompozitorius savo kūrinius dažnai užrašinėja simboliškai, įvairiais piešiniais ar schemomis?

2. Kuris išvardintų kompozitorių jau yra miręs (ne kiti kuria muziką ligi šiol)?

8. Kada pirmą kartą buvo išspausdinta V. Kudirkos sukurta Tautiška giesmė?

10. Kuris iš kompozitorių buvo pirmosios lietuviškos operos „Birutė“ autorius?

11. Kuris M. K. Čiurlionio kūrinys buvo pirmasis lietuviškas simfoninis kūrinys?

Atsakymas 1 Lietuvos muzika buvo kuriama tik Lietuvoje (ne būtinai lietuvių kompozitorių), o lietuvių — tai ir kitose pasaulio vietose gyvuojanti, bet tik lietuvių kompozitorių sukurta muzika.

Atsakymas 3 Lietuvos muziką kūrė lietuvių kompozitoriai Lietuvoje, o lietuvių muzika buvo kuriama kitose pasaulio šalyse.

  • Muzika Namų darbas
  • Microsoft Word 23 KB
  • 2014 m.
  • 7 puslapiai (830 žodžiai)
  • Paulina
  • Lietuvių tradicinės muzikos apžvalga
    10 - 3 balsai (-ų)
Lietuvių tradicinės muzikos apžvalga. (2014 m. Birželio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuviu-tradicines-muzikos-apzvalga.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 20:44
×