Lietuvoje nykstančiosios rūšys


Lūšis (Lynx lynx Linnaeus(E) Kategorija. Išvaizda. Grėsmės ir apsauga. Pievinė lingė (Circus pygargus Linaeus(V) Kategorija. Grėsmės ir apsauga. Baltasis kiškis (Lepus timidus Linnaeus(R) Kategorija. Grėsmės ir apsauga. Šermuonėlis ( Mustela erminea Linaeus(I) Kategorija. Grėsmės ir apsauga. Medicininė dėlė (Hirudo madicinalis Linnaeus(Rs) Kategorija. Grėsmės ir apsauga. Literatūra.


Paplitusios Europos, Mažosios Azijos, Šiaurės ir Centrinės Azijos miškuose. Vakarų Europoje beveik išnykusios. Lietuvoje nuolatos randama tik kai kuriuose miškų masyvuose. Mėgsta spygliuotus ir mišrius miškus su tankiu pomiškiu, pelkėtais plotais. Suaugę individai laikosi atskirai. Minta dažniausiai kiškiais, stirnomis, rečiau paukščiais ar smulkiais graužikais.

Labai padidėjęs lūšių trikdymas, kai kertamas miškas ar medžiojama, lankomasi ar poilsiaujama jų gyvenamose vietose. Nemažą ir neatlygintiną žalą daro brakonieriavimas (kilpininkavimas). Taip pat žalą lūšims daro valkataujantys šunys bei vilkai. Svarbiausiose lūšių gyvenamosiose zonose būtina riboti miško kirtimą, medžioklę su varovais bei brakonieriavimą. Lietuvoje lūšių likę 90-100.

Labiausiai paplitusi Euroazijoje, Lietuvoje aptinkama beveik visuose rajonuose išskyrus Kuršių neriją. Rokiškio regione aptinkamos rečiau. Mėgsta įsikurti atvirose pelkėtose vietovėse ar šalia jų. Negyvena miškingose vietovėse. Vengia sukultūrintų regionų, kartais apsigyvena apleistose kultūrinėse pievose, ganyklose. Į Lietuvą grįžta kovo, balandžio mėn. Minta smulkiais žvirbliais, paukščiais, didesnių paukščių jaunikliais, smulkiais žinduoliais, varliagyviais.

Labiausiai paplitęs Eurazijos tundrose, miškų ir iš dalies miškastepių zonose. Aptinkami beveik visoje Lietuvoje, tačiau labiausiai Šiaurės rytuose. Gyvena sėsliai spygliuočių ir lapuočių miškuose, mėgsta atviresnius plotus, pomiškes. Veisiasi pavasarį nuo vasario iki liepos, per tą laiką patelės atveda iki 3 ar net 4 vadų. Minta žoliniais augalais vasarą, žiemą – medžių, krūmų ūgliais, šakelėmis ar žieve.

  • MS PowerPoint 1206 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (671 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jūratė
  • Lietuvoje nykstančiosios rūšys
    10 - 3 balsai (-ų)
Lietuvoje nykstančiosios rūšys . (2017 m. Gruodžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvoje-nykstanciosios-rusys.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 21 d. 05:29
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo