Lietuvoje veikiančių pensijų fondų investavimo galimybių tyrimas


Įvadas. Pensijų fondai Lietuvoje ir jų veiklos ypatumai. Lietuvos pensijų sistemų pakopos ir rūšys. Fondų investavimo strategijos. Pensijų fondai mokesčiai. Pensijų fondų patikimumas ir saugumas. Išvados. Literatūra.

Darbo tikslas – išnagrinėti pensijų fondų rinkos ypatumus Lietuvoje.

Darbo uždaviniai:

Išanalizuoti Lietuvos pensijų sistemos pakopas ir jos rūšis.

Išnagrinėti investavimo strategijas į pensijų fondus.

Darbo objektas – Lietuvos pensijų fondų veikla.

Yra nustatytos investavimo taisyklės, kurių privalo laikytis kaupiamų lėšų valdytojai. Lietuvoje veikiantiems pensijų fondams galima investuoti į tokias finansines priemones:

Išlaidos bei mokesčiai mažina investicijų ir pensijų fondų valdomo turto vertę, todėl, siekiant išlaikyti pasitikėjimą fondais, valdymo įmonei būtina dėti pakankamai pastangų, kad investuotojai aiškiai suprastų jų būtinybę ir tikslingumą. Be to, vykdydami savo veiklą investicijų ir pensijų fondai patiria įvairių išlaidų, pavyzdžiui, investicijų valdymo, atlyginimo depozitoriumui ir tarpininkams, rinkodaros, investicinių vienetų platinimo bei išpirkimo ir pan., kurios yra perkeliamos fondo dalyviams mokesčių pavidalu. Tokias išlaidas bei mokesčius tiesiogiai ar netiesiogiai padengia investuotojas, t.y. fondo dalyvis. Fondų taikomi mokesčiai yra dviejų tipų:

Pagal Lietuvos banko duomenis (2015), Lietuvoje III pakopos pensijų fondai taiko tokius mokesčius:

Pagal šį vertinimo kriterijų, yra atsižvelgiama, kokie administravimo mokesčių tarifai yra taikomi skirtingose valdymo bendrovėse. Pensijų fondų administravimo mokesčiai tampa vienu iš svarbiausių kriterijų tuo atveju, kai siekiama palyginti lygiaverčius pensijų fondus pagal investicinę grąžą ir riziką ar įvertinti pensijų dalyvio grynąją investicinę grąžą. Geresnius investicinės veiklos rezultatus pasieks tas fondas, kuris taiko mažesnį tiek įmokos, tiek turto valdymo mokesčius, tačiau realybėje Lietuvos pensijų fondai taiko skirtingą minėtų dviejų mokesčių derinimo taktiką.

  • Ekonomika Projektas
  • Microsoft Word 157 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2907 žodžiai)
  • Kolegija
  • Živilė
  • Lietuvoje veikiančių pensijų fondų investavimo galimybių tyrimas
    10 - 4 balsai (-ų)
Lietuvoje veikiančių pensijų fondų investavimo galimybių tyrimas. (2016 m. Sausio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvoje-veikianciu-pensiju-fondu-investavimo-galimybiu-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 18:42
×