Lietuvos aprangos ir tekstilės pramonės konkurencingumo vertinimas


Įvadas. Lietuvos aprangos ir tekstilės pramonės šakos charakteristika. Es ir Lietuvos užsienio prekybos politika aprangos ir tekstilės pramonei. Lietuvos aprangos ir tekstilės pramonės konkurencingumas. Lietuos aprangos ir tekstilės pramonės Lietuvoje perspektyvos. Išvados. Literatūros šaltiniai.


2.ES IR LIETUVOS UŽSIENIO PREKYBOS POLITIKA APRANGOS IR TEKSTILĖS PRAMONEI8

Lietuvos aprangos ir tekstilės sektorius – viena iš svarbiausių pramonės šakų Lietuvoje. daugiausiai darbo vietų sukuriančių pramonės šakų Lietuvoje, kuriame šiuo metu dirba apie 26 tūkst. žmonių. Ji turi gilias tradicijas ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Lietuvoje aprangos ir tekstilės pramonė yra viena iš šakų, kurios plėtra priklauso nuo sugebėjimo eksportuoti pagamintą produkciją, todėl šalis susiduria su didele konkurencija.

Lietuvos aprangos ir tekstilės pramonė susidūrė su tam tikrais iššūkiais Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą 2004 metais. Tai lėmė sumažėjusią Lietuvos užsienio prekybos politikos savarankiškumo sumažėjimą. Europos Sąjungos užsienio prekybos politika nevisada būna parankūs Lietuvai. ES laikosi liberalios prekybos politikos aprangos ir tekstilės produktams ir jų prekybai tarp Europos Sąjungos ir trečiųjų šalių. Dėl šios priežasties Lietuvos aprangos ir tekstilės pramonei tenka susidurti su vis didėjančia produkcijos iš Azijos šalių konkurencija. Kyla grėsmė, kad vis didėjantis aprangos ir tekstilės produktų importas iš Azijos šalių gali išstumti iš rinkos Lietuvišką produkciją. Dauguma aprangos ir tekstilės pramonės gaminių, pagamintų Lietuvoje, yra eksportuojama, tačiau per pastaruosius metus šių gaminių eksportas sparčiai mažėja lyginant juos su importo gaminiais, importas viršija eksportą. Lietuvai darosi vis sunkiau išlaikyti tokias gamybos apimtis, realizuoti pagaminamą produkciją bei užtikrinti darbo vietų skaičių aprangos ir tekstilės pramonėje dėl didėjančios konkurencijos.

Darbo problema. Ar Lietuvos aprangos ir tekstilės pramonė vis dar yra konkurencinga?

Įvertinti Lietuvos užsienio prekybos politiką aprangos ir tekstilės pramonės atžvilgiu;

Darbo strūktūra: darbą sudaro keturios pagrindinės dalys. Pirmoje dalyje nagrinėjamos pagrindinės Lietuvos aprangos ir tekstilės pramonės veiklos chrakteristikos. Nuostolingos / pelningos tekstilės gaminių ir drabužių siuvimo įmonės, jų grynasis pelnas, tekstilės gaminių gamyba; drabužių siuvimas (gamyba); odos ir odos dirbinių gamyba. Antrojoje dalyje nagrinėjam ES ir Lietuvos užsienio prekybos politika, svarbiausi vykdomos politikos aspektai bei pasikeitimai, įstojus Lietuvai į ES. Trečioje dalyje nagrinėjamas Nagrinėjami tokie rodikliai kaip imortas / eksportas, bendrasis prekybos balansas, importas iš Kinijos bei aptariamos tiesioginės užsienio investicijos, kurios skirtos aprangos ir tekstilės pramonei. Ketvirtoje dalyje aptariamos Lietuvos aprangos ir tekstilės pramonės perspektyvos bei pagrindinės kryptys, kurias vykdydamos šalies įmonės turėtų padidinti savo konkurencingumą.

Pastaba: lenetlė sudaryta autorių, remiantis Lietuvos Statistiko departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės statistiko duomenis (2016).

Nagrinėjamu laikotarpiu Lietuvoje dauguma įmonių, veikiančių aprangos ir tekstilės pramonėje veikė pelningai, tačiau didėjo nuostolingai dirbančių įmonių dalis. Taip pat sumažėjo ir grynasis įmonių pelnas. Tekstilės gaminių gamybos, drabužių siuvimo (gamybos); odos ir odos dirbinių gamybos santykis su BVP kinta nepastoviai, tačiau paskutiniais metais sumažėjo.

Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę 1990 metais, prasidėjo Lietuvos ekonominių ryšių nukreipimas iš Rytų į Vakarus. Pasirašius tam tikras prekybos liberalizavimo sutartis eksportas į Europos Sąjungos valstybes sparčiai didėjo. Tai leido Lietuvos produktų gamintojams konkuruoti su kitų valstybių gamintojais ir skverbtis į užsienio rinkas bei stengtis stengtis jose įsitvirtinti. Tačiau užkariauti užsienio rinkas savo produktais Lietuvai nebuvo lengva, kadangi daugeliui Vakarų valstybių Lietuva, neseniai atkūrusi nepriklausomybę, atrodė nepatikima. Siekiant narystės Europos Sąjungoje, Lietuvai teko įgyvendinti užsienio prekybos politikos pasikeitimų. Prekyba su užsienio valstybėmis buvo dar labiau liberalizuota, buvo plečiamos dvišalės bei daugiašalės sutartys su kitomis valstybėmis.

  • Microsoft Word 213 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (3240 žodžiai)
  • Universitetas
  • Matiukycia
  • Lietuvos aprangos ir tekstilės pramonės konkurencingumo vertinimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Lietuvos aprangos ir tekstilės pramonės konkurencingumo vertinimas. (2017 m. Lapkričio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-aprangos-ir-tekstiles-pramones-konkurencingumo-vertinimas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 27 d. 14:04
×
146 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo