Lietuvos apskričių viršininkų administracijų reformos ir aukštojo mokslo reformos priskyrimas C. Pollitt ir G. Bouckaert reformų strategijoms


Įvadas. Lietuvos apskričių viršininkų administracijų reforma. Tarptautinis kontekstas. Nacionalinis kontekstas. Koncepcija. Reformos strategija. Aukštojo mokslo reforma. Tarptautinis kontekstas. Nacionalinis kontekstas. Koncepcija. Reformos strategija. Išvados. Literatūros sąrašas.


2004 metais gegužės pirmąją dieną Lietuvos Respublika tapo Europos Sąjungos nare. Nuo to laiko, valstybės vykdomos viešosios politikos ir administravimo sistemos buvo tos sritys, kurias imtasi sparčiai tobulinti. Europos Tarybos rengiamos kasmetinės rekomendacijos ir privalomos direktyvos bei kintantys visuomenės poreikiai iškėlė naujus tikslus ir užduotis Lietuvos valstybės pareigūnams.

Bendri Europos šalių iniciatyvų planai darė įtaką ir Lietuvos viešajam valdymui - buvo reformuotas aukštasis mokslas, kurio pokyčiai buvo pradėti svarstyti jau 2009 metais, įgyvendinta Vis dėlto kitų Europos Sąjungos šalių pavyzdžiai ir patirtys vis dar yra reikalingi ir vedantys į reformas įvairiose valstybės srityse. Tačiau kokiomis strategijomis šie pokyčiai turėtų būti vykdomi ir ateityje?

Šis rašto darbas aktualus tuo, kad bando atsakyti ir nagrinėti klausimą – kokiomis viešojo valdymo reformų strategijomis vadovaujamasi Lietuvoje, siekiant sukurti modernią ir Lietuvos piliečių poreikius atitinkančią aplinką.

Darbo tikslas - nustatyti pagal C.Pollitt ir G.Bouckaert teorijas Lietuvoje 2009 - 2012 laikotarpiu vykdytos aukštojo mokslo ir 2010 metais įgyvendintos apskričių viršininkų administracijų reformų administraciniame lygmenyje strategijas.

Norint įgyvendinti išsikeltą tikslą buvo sukurti uždaviniai: 1) Susipažinti su valstybės reformomis aukštojo mokslo ir apskričių viršinininkų administracijų srityse. 2) Jas išanalizuoti skirstant į analitines kategorijas - tarptautinį ir nacionalinį kontekstus bei koncepciją. 3) Jas priskirti kuriai nors iš C.Pollitt ir G. Bouckaert įvardintų – priežiūros, modernizavimo, pajungimo rinkai ir minimizavimo, reformų strategijų.

Viešojoje erdvėje prieinama informacija apibūdinanti apskričių administracijų ir aukštojo mokslo reformą analizuojama remiantis kokybinės lyginamosios analizės metodu – duomenų surinkimu, kategorizavimu ir aptarimu pagal prieš tai minėtus kriterijus.

Lietuvos Respublika yra viena iš dvidešimt aštuonių valstybių, kurios priklauso ekonominei bei politinei bendrijai – Europos Sąjungai (ES). Yra numatyta, kad ES valstybės narės siekdamos sparčiai suaktyvinti ir garantuoti stabilius bei ilgalaikius ekonominius procesus savo šalies viduje privalo laikytis Europos Sąjungos teritorinių statistinių vienetų nomenklatūros (angl. Nomenclature of Territorial Units for Statistics), žinomos kaip NUTS principų.

Ši unifikuota valstybių teritorijų skirstymo į regionus sistema sukurta tam, kad Europos Sąjungos teritorijoje būtų taikoma vienintelė ir aiški ES teritorijos padalijimo sistema. Tai leistų ES Bendrijai pagerinti regionų statistikos lyginimą, o tai lemtų efektyvesnių rekomendacijų rengimą kiekvienai valstybei.

Palaikydama Europos Sąjungos viziją dėl vieningos ir funkcionalios teritorinių statistinių vienetų nomenklatūros politikos, Lietuvos valstybė į savo Vyriausybės veiklos programą nutarė įtraukti ir apskričių atliekamų funkcijų perskirstymo modelio parengimą ir „NUTS 2“ principų, pagal kuriuos vietovės apibūdinamos kaip regionai, kuriuose minimalus gyventojų skaičius siekia nuo 800 tūkstančių iki 3 milijonų įgyvendinimą.

  • Viešasis administravimas Referatas
  • Microsoft Word 30 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2566 žodžiai)
  • Universitetas
  • Alvydas
  • Lietuvos apskričių viršininkų administracijų reformos ir aukštojo mokslo reformos priskyrimas C. Pollitt ir G. Bouckaert reformų strategijoms
    10 - 7 balsai (-ų)
Lietuvos apskričių viršininkų administracijų reformos ir aukštojo mokslo reformos priskyrimas C. Pollitt ir G. Bouckaert reformų strategijoms. (2016 m. Balandžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-apskriciu-virsininku-administraciju-reformos-ir-aukstojo-mokslo-reformos-priskyrimas-c-pollitt-ir-g-bouckaert-reformu-strategijoms.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 16:04
×