Lietuvos architektūros objekto analizė: Klasicistinis stilius


Lietuvos architektūros objekto analizė. Pagrindinio fasado kompozicija. Eksterjero architektūros visumos apibendrinimas ir stilistinis vertinimas , skirtingų periodų laikotarpių išskyrimas. Išorės ir vidaus architektūros meninių formų palyginimas.


Iš trečio ir penkto paveikslėlių/nuotraukų galime spręsti, kad bažnyčia nėra itin aukšta, tačiau šalia nėra didelių pastatų, kurie galėtų bažnyčią užstoti. Aplinkui auga nedideli medžiai, taip pat bendrajame plane matyti ir takeliai pasivaikščiojimui, tad galime spręsti, kad netoli bažnyčios yra nedidelis parkelis. Šalia šio parko ploto yra pavaizduota ir akies formos aikštė, kurią juosia 6 architektūriniai statiniai, kurių centre pats didžiausias ir yra ši bažnyčia. Bendrasis planas siekia maždaug 150 kvadratinių metrų. Pati bažnyčia šviesi tiek išorėje tiek viduje, kadangi tinkas baltas ir pro kupolo apskritus langus puikiai sklinda saulės šviesa.

8-ame paveikslėlyje matome bažnyčios plano formą, kuri šiek tiek primena keltų kryžių. Labai aiškiai matosi bažnyčios simetriškumas, kadangi per vidurį nubrėžus liniją abi pusės susitapatina vienodu skaičiumi architektūrinių detalių. Įėjimą supa 6 kolonos, tuo tarpu abu šonai jų turi po keturias. Pirmu numeriu pažymėta presbiterija – vieta skirta didžiajam altoriui. Bažnyčios plotas yra apie 20 kubinių metrų.

6-ame paveikslėlyje: 1) Laiptai 2) Kaneliūra 3) kolonos, trys iš vienos šono ir trys iš kito šono.

  • Microsoft Word 5717 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1023 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jovaras
  • Lietuvos architektūros objekto analizė: Klasicistinis stilius
    10 - 3 balsai (-ų)
Lietuvos architektūros objekto analizė: Klasicistinis stilius . (2019 m. Kovo 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-architekturos-objekto-analize-klasicistinis-stilius.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 10 d. 15:50
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!