Lietuvos asignavimų pagal valstybės funkcijas pokytis


Įvadas. Valstybės biudžeto asignavimai ir jų klasifikacija. Asignavimų skirstymas pagal vykdomas funkcijas. Valstybės biudžeto. Asignavimų pagal vykdomas funkcijas analizė. Išvados. Literatūra.

Visuomenei yra aktualu žinoti, kaip yra paskirstomi jų sumokėti pinigai į Valstybės biudžetą, kam jie yra skiriami ir kaip efektyviai panaudojami, taip pat aktualu, kokias funkcijas Valstybė yra įsipareigojusi atlikti, tam, kad būtų pasiekta visuotinės gerovės, tad šitam rašto darbe išsiaiškinsime, kaip surinktos pajamos į Valstybės biudžetą yra paskirstomos asignavimams pagal vykdomas valstybės funkcijas.

Išanalizuoti, kaip yra klasifikuojami asignavimai bei kokie teisės aktai reglamentuoja asignavimus;

Išnagrinėti, kaip yra skirstomi asignavimai pagal valstybės funkcijas;

Darbo tyrimo objektas – funkcinė asignavimų klasifikacija.

Apie išlaidų klasifikavimą pagal funkcijas aptarsime 2 skyriuje, o dabar aptarkime valstybės biudžeto išlaidas pagal ekonominę klasifikaciją.

Lietuvoje jau nuo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikų (XII-XVIII a.) buvo rūpinamasi pajamų ir išlaidų sąmatomis, skaičiuodavo kiek surinkta ir kiek suvartota valstybės medaus, XVIII a. pb. atsirado aiškiai vartojama išlaidų klasifikacija. 1775 biudžete išlaidų dalyje jos išskirstytos atskirais straipsniais:

Dar vėliau išlaidų klasifikacija patobulėjo ir jos buvo skirstomos taip: I. Karaliui; II. Kariuomenei; III. Administracijai:

LR Biudžeto sandaros įstatymo funkcinė asignavimų klasifikacija apibrėžta taip: „asignavimų suskirstymas pagal valstybės funkcijas“. Valstybės biudžeto asignavimų klasifikavimas pagal vykdomas valstybės funkcijas, parodo, kaip buvo paskirstytos surinktos į biudžetą lėšos pagal vykdomas valstybės funkcijas. Klasifikaciją sudaro trys dalys: skyriai, grupės ir klasės. Į skyrius galėtų būt atsižvelgta kaip į svarbiausius valstybės tikslus, o į grupę ir klases – kaip priemones, kuriomis vadovaujantis šie tikslai pasiekiami. Išlaidos pagal funkcijas gali būti palyginamos su kitomis šalimis.

Valstybės pajamos paskirstomos šioms sritims (valstybės funkcijoms):

Visos 8 išvardintų funkcijų yra įgyvendinamos per asignavimų valdytojus ir patvirtintas programas, tad toliau bus išvardinta prie kiekvienos funkcijos po keletą asignavimų valdytojų ir jų vykdomų programų:

  • Ekonomika Analizė
  • Microsoft Word 18 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1630 žodžiai)
  • Egle
  • Lietuvos asignavimų pagal valstybės funkcijas pokytis
    10 - 10 balsai (-ų)
Lietuvos asignavimų pagal valstybės funkcijas pokytis. (2015 m. Gegužės 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-asignavimu-pagal-valstybes-funkcijas-pokytis.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 15:10
×