Lietuvos asmenybės


Mikalojus daukša skaidres. Kaip i6saugoti. Dauksa postile analize. M dauksa postile analize. Mikalojus dauksa postile analize. Mikalojus daukša asmenybė. M. daukša postilė analize. Dauksa postile rasinys. Daukša asmenybe. Lietuvos asmenybes iki 13a.

Mindaugas. Gediminas. Vytautas. Mikalojus daukša. Lietuvos tautinės mažumos.M.Daukša iš amžininkų išsiskyrė išsilavinimu plačiu akiračiu turėjo didelę biblioteką. Jo biblioteka buvo viena didžiausių 16a. LDK. Daikšos kūriniai buvo religinio pobūdžio, tačiau jie turėjo didžiulę reikšmę kalbai. Pagrindinis M.Daukšos darbas yra Postilės vertimas. Išleista 1599m. Lietuvos valstybės susidarymas susij3s su Mindaugo vardu. Mindaugo mirtis rei6kia pagonybės grįžimą Lietuvin, konfrontaciją su Vakarų Europa. Tačiau valstubė buvo i6saugota. Tai ir yra svarbiausias karaliaus nuopelnas. Mindaugas sujungė lietuvius į vieną valstybę. Krikštas tapo politiškai naudingu aktu Lietuvai.

Lietuvos valstybės susidarymas susij3s su mindaugo vardu. Tačiau valstubė buvo i6saugota. Mindaugas sper gedimino valdymo laikotarpį buvo pasiekta viena didelė pergalė – medininkų mūšyje. 1320m. 13a. Vidutyje mindaugas padėjo pamatus Lietuvos valstybei. Gediminas dar labiau sutvirtino mindaugo įkurtą valstybę ir davė prvytautas buvo paveldėjęs pagrindines politines problemas; garantuoti Lietuvių tautai saugumą nuo germanų agresijos,2 išplėsti Lietuvos valstybės sienas rytuose,3 sutvirtinti šalies vidaus gyvenimą,4 įsilieti į katalikiškosios kultūros erdvę. Visa Lietuvos tragedija yra ta, kad vytautas buvo paskutinysis iš talentingiausių jos valdovų. Vytauto vidaus politikos tikslas buvo sustiprinti Lietuvą. Didžiausias ir svarbiauias vytauto tikslas liko neįgyvendintas. Tai buvo Lietuvos diplomatinis ir politinis pralaimm. Ldk. M. Pagrindinis m. Daukšos darbas yra postilės vertimas. Išleista 1599m. Postoleje svarbiausia buvo prakalba. Joje iškelta susirūpinimo savo tauta ir jos ateitimi idėja. M. Daukša yra renesanso epochos kūdikis.

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2010 m.
  • 1 puslapis (294 žodžiai)
  • Rozalija
  • Lietuvos asmenybės
    10 - 1 balsai (-ų)
Lietuvos asmenybės. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-asmenybes.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 31 d. 04:32
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo