Lietuvos atlikėjai, jungiantys senosios kultūros palikimą ir šiuolaikinį meną, ieško naujų, patrauklių būdų kūriniams pateikti - Kultūra, 18 potemė


Lietuvos atlikėjai jungiantys senosios kulturos palikima ir šiuolaikini mena,iesko nauju patraukliu budu kuriniams pateikti. Lietuvos atlikėjai jungiantys senosios kulturos palikima ir siuolaikini mena iesko nauju patraukliu budu kuriniam pateikti. Pop kalbejimas 10 klasei. Lietuvos atlikėjai, jungiantys senosios kultūros palikimą ir šiuolaikinį meną, ieško naujų, patrauklių būdų kūriniams pateikti. patvirtinkite arba paneikite šią mintį remdamiesi konkrečiais.

Lietuvių kalbėjimo potemės 2018. 10 klasės kalbėjimo potemė 2015 m. Tema Kultūra. 18 kalbėjimo potemė su išplėstiniu planu ir literatūros šaltiniais.
18. Lietuvos atlikėjai, jungiantys senosios kultūros palikimą ir šiuolaikinį meną, ieško naujų, patrauklių būdų kūriniams pateikti. Patvirtinkite arba paneikite šią mintį remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais.


Visų pirma derėtų paaiškinti, kuo kultūrai yra svarbios naujovės bei šiuolaikiškumas ir kuo – tradicijos. Kultūra yra lyg gyvas organizmas: ji, keičiantis žmonių gyvenimo sąlygoms, ekonominei, politinei situacijai ir taip toliau, įgauna vis naujų pavidalų. Kitaip tariant, kultūra keičiasi kartu su mūsų gyvenimo pokyčiais ir tam tikra prasme yra kasdienybės atspindys. Juk vienokia kultūros padėtis buvo, pavyzdžiui, prieš dešimt, dvidešimt metų (dėl politinių aplinkybių, ribotų techninių galimybių ir panašiai), o visai kitokią ją turime šiandien.

Taigi, kultūra tarsi įprasmina įvairius mūsų gyvenimo pokyčius. Tačiau kultūra neatsiejama ir nuo tradiciškumo. Tai ir turtinga mūsų tautosaka, ir klasikiniai meno kūriniai – žodžiu, dalykai, dėl kurių išliekamosios vertės niekas nebesiginčija. Tradicijos suformavo ir nenustoja daryti įtakos tokiai kultūrai, kokią turime šiandien. Vis dėlto lieka neaišku, ar tradicijų vaidmuo tebėra svarbus? Pastaraisiais dešimtmečiais gyvenimas kinta itin sparčiai... Ar šitame skubėjime tebėra vietos tradicijoms? Drįstu teigti, kad taip. Šįkart pakalbėsime apie muziką, kaip vieną svarbiausių pastarųjų dešimtmečių kultūros išraiškų. Pateiksiu keletą pavyzdžių, kaip muzikoje ir apskritai pop kultūroje gali puikiai derėti tradicijos ir naujovės. Mano kalbos tikslas – tai įrodyti.

  • Lietuvių kalba
  • 2015 m.
  • 4 puslapiai (1294 žodžiai)
  • Mokykla
  • Lietuvių kalbėjimo temos ir potemės 2018 m. 10 ir 12 klasei
  • Microsoft Word 45 KB
  • Lietuvos atlikėjai, jungiantys senosios kultūros palikimą ir šiuolaikinį meną, ieško naujų, patrauklių būdų kūriniams pateikti - Kultūra, 18 potemė
    10 - 3 balsai (-ų)
Lietuvos atlikėjai, jungiantys senosios kultūros palikimą ir šiuolaikinį meną, ieško naujų, patrauklių būdų kūriniams pateikti - Kultūra, 18 potemė. (2015 m. Sausio 22 d.). http://www.mokslobaze.lt/lietuvos-atlikejai-jungiantys-senosios-kulturos-palikima-ir-siuolaikini-mena-iesko-nauju-patraukliu-budu-kuriniams-pateikti-kultura-18-poteme.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 05:41