Lietuvos atskiri rodikliai ES valstybių tarpe


Lietuvos atskiri rodikliai ES valstybių tarpe. Įvadas. Darbo uždaviniai. Literatūra.


Grafike bus pavaizduota atskirų ES valstybių BVP einamosiomis (rinkos) kainomis vienam gyventojui, išmatuotas eurais už 2017 metus duomenys.

Grafike bus pavaizduota atskirų ES valstybių nedarbo lygis procentais už 2017 metus.

Grafike pavaizduota, kad Europos sąjungos šalyse pats didžiausias nedarbingumo lygis yra Graikijoje 21 procentas, darbo neturi penktadalis šalies gyventojų. Tai pats didžiausias nedarbingumo lygis koks tik yra buvęs Europos sąjungoje, beje 2013 metais Graikijos nedarbingumo lygis siekė 28 procentus, tai buvo rekordas. Pati darbingiausia Europos Sąjungos šalis yra Čekija, jos nedarbingumo lygis tik 2,9 procento. Lietuva pagal nedarbingumo lygį yra 18 vietoje, darbo neturi 7,1 procento gyventojų.

Grafike bus pavaizduota atskirų ES valstybių vyriausybės skolos procentas nuo BVP už 2017 metus.

Kaip matoma grafike, mažiausiai skolų turi Estijos vyriausybė 8 procentus nuo BVP už praeitus metus. Daugiausiai turi Graikija 176 procentus, vos ne dvigubą procentą. To priežastis yra šalies nedarbas, į biudžetą gyventojai sumoka mažai mokesčių, to pasekoje mažas BVP, todėl valstybės vyriausybė turi skolintis. Lietuva palyginus su kitomis Europos Sąjungos šalimis yra mažiausiai turinčių skolų valstybių dešimtuke, ji užima 7 vietą ir turi 39 procentus nuo BVP, tokia valstybės skola visiškai nekelia nerimo, palyginus su Belgija, ji turi žymiai daugiau skolų, bet pragyvenimo lygis yra geresnis nei Lietuvoje, tai reiškia, kad valstybių pragyvenimo lygiai nepriklauso nuo valstybių turimų skolų.

  • Microsoft Word 70 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (801 žodžiai)
  • Kolegija
  • Deimantė
  • Lietuvos atskiri rodikliai ES valstybių tarpe
    10 - 2 balsai (-ų)
Lietuvos atskiri rodikliai ES valstybių tarpe. (2020 m. Sausio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-atskiri-rodikliai-es-valstybiu-tarpe.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 25 d. 10:47
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo