Lietuvos automobilių kelių direkcija prie susisiekimo ministerijos valdymo būklė ir jos gerinimo siūlymai


Įvadas. Transporto inžinerijos pobūdžio organizacijos valdymas. LAKD tikslai ir funkcijos. LAKD valdymo tobulinimas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Pagal įvairius pasaulio mokslininkų pateikiamus organizacijos apibrėžimu, galima teigti, kad organizacija tai žmogaus sukurta tam tikra struktūra, sudaryta iš specifinių individų grupių, kurie veikia kartu siekdami įgyvendinti bendrą organizacijos tikslą. Siekiant tikslo neužtenka vien bendrų žmonių grupės pastangų, kad veikla būtų produktyvi, kad veiklos tikslas, jos ištekliai, ryšiai su aplinka, darbų paskirstymo būtinumas ir pati struktūra būtų kaip viena efektyvi visuma, reikia, jog kažkas organizaciją valdytų. Organizacija gali būti įsteigta viešojo ar privataus sektoriaus rinkose, turėti tam tikrą teisinę formą. Nesvabu, kokia organizacija bebūtų, kiekviena jų turi savitą, unikalią vidinę ir išorinę organizacinę aplinką, kuri laikui bėgant keičiasi. Kalbant apie transporto inžinerijos pobūdžio organizacijos vadybą, labai svarbu užtikrinti maksimalų darbo jėgos bei technologijų išnaudojimą siekiant kuo optimalesnio galutinio rezultato. Tokia organizacija paremta tuo, kad jos nariai sąmoningai dirbs ir klausys nurodymų, dėl vienodai svarbaus tikslo.

Svarbiausias organizacijos tikslas, jos paskirtis arba misija, įprasminantis patį organizacijos egzistavimą, yra per daug apibendrintas, kad galėtų būti naudojamas organizacijai reikalingų įvairių žinių ir įgūdžių turintiems žmonėms telkti bei jų kasdieninės veiklos uždaviniams nustatyti. Todėl jai reikia suteikti tiksliau, pageidautina net kiekybiškai apibrėžtą išraišką, o toliau ją skaidyti pagal įvairius požymius. Verslo organizacijų, įmonių, matyt, aiškiausiai organizacijos paskirtį, susietą su jos egzistavimo galimybėmis, išreikš komercinis arba prekybos tikslas: parduoti visus organizacijos padarytus produktus, gaunant kuo didesnį pelną, kuris, kaip ir parduotų produktų kiekis, gali būti išreikštas skaičiais. Nesiekiančių pelno organizacijų paskirtis gali būti išreikšta kiek kitaip: pasiekti, kad vartotojai sunaudotų visus organizacijos darbo produktus ir kurtų viešąją nuomonę, įpareigojančią piniginiais ištekliais aprūpinančias organizacijas suteikti tolesnei veiklai reikalingus išteklius, o ir šituos dalykus galima išreikšti skaičiais.

Kokią įtaką darė išorės ir vidaus aplinka Lietuvos automobilių kelių direkcija plėtrai 2013 – 2015 metų laikotarpyje?

Išorinė organizacijos aplinka dar yra skirstoma į bendrąją ir specifinę. Bendroji aplinka apibūdinama trumpiniu PEST arba PESET (politinė ir teisinė, ekonominė, socialinė ir kultūrinė, ekologinė, technologinė ir mokslinė aplinka). Politinė – teisinė aplinka šiai kompanijai yra išties nepalanki. Teisės aktai apriboja valstybinių įmonių veiklą, nes veikloje vadovaujamasi Lietuvos Respublikos Konstitucija,.

  • Microsoft Word 353 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1917 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Rima
  • Lietuvos automobilių kelių direkcija prie susisiekimo ministerijos valdymo būklė ir jos gerinimo siūlymai
    10 - 2 balsai (-ų)
Lietuvos automobilių kelių direkcija prie susisiekimo ministerijos valdymo būklė ir jos gerinimo siūlymai. (2017 m. Gruodžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-automobiliu-keliu-direkcija-prie-susisiekimo-ministerijos-valdymo-bukle-ir-jos-gerinimo-siulymai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 05:01
×