Lietuvos aviacijos istorija skaidrės


Lietuvos aviacijos istorija. 1650m. “Didysis artilerijos menas”. 1850m. “Žemaičio garlėkys”. Jonas Garalevičius, 1911m. 1919m. Aviacijos būrys. Pirmieji lėktuvai. Aviacijos mokykla. Mokymo programa. Mokomieji lėktuvai. J. Dobkevičius su kitais lėktuvo statytojais prie Dobi-I, 1922 metais. Lėktuvų sportas. Rekordinis skridimas. Sklandymas. Bronius Oškinis. Sklandymas. Petras Motiekaitis. Aviacija II Pasayžulionio karo metu. 2008m. Jurgio Kairio pasirodymas. Aviacijos pramonė. Aviacijos sportas. Kėdainių vaikų aerodromas. Išvados.


Kazimieras Semenavičius Pirmieji Lietuvos aviacijos kūriniai buvo raketos, aprašytos K.Semenavičiaus veikale.

Aleksandras Griškevičius Siekė pagaminti lėktuvą varomą garo varikliu. Tyrinėjo paukščio skrydį, deja, jo idėjos tuo metu buvo tik išjuoktos.

Inžinerijos kuopoje buvo sudarytas Aviacijos būrys , kurio vadu buvo paskirtas Konstantinas Fugalevičius.

Keleivinis lėktuvas Junkers F13 “Annelise” ir lakūnai Kauno aerodrome, 1919m. spalis.

Kadangi Lietuva savų lakūnų neturėjo, buvo samdomi svetimšaliai.

Lėktuvus buvo lengviau ir pigiau pirkt, todėl lėšos buvo skiriamos lėktuvų pirkimui. Emblemos buvo trispalvės spalvų, rombai, su vyčiu viduryje.

Formaliai atidaryta 1919m. Viršininkas : Konstantinas Fugalevičius. Įkurta: K. Fugalevičiaus tėvų namuose dėl lėšų, patalpų stygiaus. Per metus mokinių skaičius nuo 30 išaugo iki 49 mokinių.

Mokyklai stigo ne tik patalpų, bet ir kvalifikuotų dėstytojų, mokymo priemonių, todėl viskas buvo samdoma perkama iš užsienio. Mokykloje buvo rengiami lakūnai ir žvalgai.

Aviacijos mokyklos viršininkai : Jonas Martynas Laurinaitis, Konstantinas Fugalevičius.

Aviacijos teorija Lėktuvų varikliai Medžiagų atsparumas Elektrotechnika, mechanika Fizika Žvalgyba Meteorologija Taktika Lietuvių kalba Šaudymas Karo statutai.

1920m. Jurgis Dobkevičius lėktuvu Foker D-VII pirmasis atliko mirties kilpą Jis suprojektavo ir 1922 metais išbandė pirmąjį lietuviškos konstrukcijos sportinį lėktuvą DOBI-I, jis apačioje.

1931m. LAK klubas įsigijo A.

  • Aviacija Skaidrės
  • MS PowerPoint 7439 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 33 puslapiai (575 žodžiai)
  • Mokykla
  • Vytukas
  • Lietuvos aviacijos istorija skaidrės
    10 - 1 balsai (-ų)
Lietuvos aviacijos istorija skaidrės. (2016 m. Lapkričio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-aviacijos-istorija-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 20:52
×