Lietuvos bankas, Europos centrinis bankas ir Pasaulio bankas Internete: teikiamos paslaugos ir informacija


Įvadas. Analizė. Šiomis dienomis nustebintų bankas, kuris neturi savo internetinės svetainės. Pirmieji bankai, 1981m. norėję pradėti internetinę bankininkystę, buvo keturi didžiausi New York bankai. Pirmasis bankas Euopoje, naudojęs internetą savo veikloje, buvo Škotijos bankas, kuris 1983 m. Dėstymas. Internetiniuose bankų puslapiuose teikiama informacija ir paslaugos. Apibendrinimas ir išvados. Literatūros sąrašas.

Santrauka — referate aptarsiu Lietuvos Respublikos centrinį banką, Europos centrinį banką bei Pasaulio Banką, jų teikiamą informaciją bei paslaugas Interneto puslapiuose, įvardinsiu teikiamų paslaugų naudingumą bei paminėsiu trūkumus.

Terminas ,,bankas“ kilęs iš italų kalbos žodžio ,,banca“, kuris kilo iš vokiečių kalbos ir reiškia ,,suolas“. Ši žodžio kilmė atsirado dėl to, jog Šiaurės Italijoje lauke ar kambaryje dirbantys skolintojai turėdavo savo suolą ar stalą. Manoma, jog pirmosios bankininkystės užuomazgos atsirado senojoje Mesopotamijoje, o šiuolaikinė bankininkystė atsirado viduramžiais Italijoje XII-XIII a. Tuo metu pinigų keitėjai pradėjo priiminėti indėlius saugojimui, užsiėmė pinigų persiuntimu bei pinigų skolinimu kitiems. Dėl besivystančios prekybos sistemos bankai pradėjo kurtis ir kitose valstybėse. Vėliau susiformavo kelių rūšių bankai: centriniai, komerciniai, investiciniai, privatūs, taupomieji ir kt. Nors bankai buvo skirtingų tipų, tačiau teikė daugumai bendras paslaugas: teikė pinigų įnešimo į sąskaitas paslaugą, grynino čekius, tarpininkavo pervedant pinigus, skolino pinigus įmonėms ir individualiems asmenims, sudarė galimybę saugoti vertingus daiktus bankų seifuose. Šiomis dienomis šis sąrašas pasipildė dar keliomis moderniomis paslaugomis: kreditinių kortelių išdavimu, bankomatų kūrimu bei internetinės bankininkystės teikimu.

Šiomis dienomis nustebintų bankas, kuris neturi savo internetinės svetainės. Tobulėjant technologijoms bei internetui tampant neatsiejama gyvenimo dalimi, visi bankai stengiasi sukurti klientui patrauklią ir patogią interneto svetainę.

Pirmieji bankai, 1981m. Tačiau dėl pasirinktos sistemos reklaminės kampanijos žlugimo, jiems nepavyko įgyvendinti savo idėjos.

Pirmasis bankas Euopoje, naudojęs internetą savo veikloje, buvo Škotijos bankas, kuris 1983 m. paleido sistemą, kuria klientai galėjo padaryti elementarius pavedimus už komunalines paslaugas.

Bene svarbiausia data bankų paslaugų plėtojimuisi internete yra 1994 m. spalio mėnuo, kai Stanfordo Federacijos Centrinė unija tapo pirmąja finansine institucija, kuri siūlė internetinės bankininkytės paslaugas visiems klientams, nepriklausomai nuo regiono.

Mano pasirinktų bankų (Lietuvos banko, Europos centrinio banko bei Pasaulio banko) inteneto puslapiuose galima pastebėti panašią informacijos pateikimo struktūrą: pateikiama banko istorija, infrastruktūra, finansiniai banko rodikliai,kontaktiniai duomenys, vykdomos veiklos nuostatai ir tikslai. Taip pat kai kurie bankai pateikia informaciją, kokių darbuotojų ar specialistų jiems reikia šiuo metu, publikuoja banko leidinius.

Pasirinktieji bankai interneto puslapiuose nepateikia vartotojui daug paslaugų. Visuose puslapiuose galima informacijos paieška, kai kuriuose teikiami valiutų santykiai, galimybė į elektroninio pašto dėžutę gauti su banku ar ekonomika susijusias naujienas.

1944 metais vykusioje Bretton Woods konferencijoje įkurtas Pasaulio bankas (The World Bank). Pagrindinis padalinys įsikūręs Vašingtone, Jungtinėse Amerikos Valstijose, valdo kelias juridinio asmens statusą turinčias organizacijas:

  • Bankininkystė Referatas
  • Microsoft Word 268 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (2600 žodžiai)
  • Sandra
  • Lietuvos bankas, Europos centrinis bankas ir Pasaulio bankas Internete: teikiamos paslaugos ir informacija
    10 - 7 balsai (-ų)
Lietuvos bankas, Europos centrinis bankas ir Pasaulio bankas Internete: teikiamos paslaugos ir informacija. (2015 m. Rugpjūčio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-bankas-europos-centrinis-bankas-ir-pasaulio-bankas-internete-teikiamos-paslaugos-ir-informacija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 23:16
×