Lietuvos bankas finansinio stabilumo užtikrinimas


Bankų sistemos stabilumo užtikrinimo būdai. Finansu sistemos stabilumas. Lietuvos finansu sistemos uztikrinimo budai. Centrinio banko vaidmuo finansuose. Bankų sistemos stabilumo užtikrinimo būdai.. Finansu stabilumo uztikrinimas. Centrinio banko vaidmuo uztikrinant finansini stabiluma. Finansinis stabilumas lietuvoje. Finansinio stabilumo uztikrinimas banko tikslas. Kainu stabilumo uztikrinimas.

Įvadas. Lietuvos centrinio banko atkūrimas. Lietuvos banko atkūrimas. Ir veikla iki šių dienų. Lietuvos centrinio banko veikla. Centrinio banko valdymas ir struktūra. Atskaitomybė ir informavimas apie veiklą. Lietuvos centrinio banko tikslas. Lietuvos centrinio banko tikslas ir funkcijos. Lietuvos banko pinigų politika. Lietuvos bankų pinigų politika ir jos tikslai. Lietuvos banko vaidmuo. Lietuvos banko vaidmuo užtikrinant finansų veiklos stabilumą. Finansų krizės ir jų aiškinimas. Kainų ir finansų sistemos stabilumas. Finansų sistemos stabilumo užtikrinimas. Išvados. Literatūra.

Pastaruoju metu vis labiau populiarėja finansų sistemos stabilumo problematika: kaip ir kokiomis priemonėmis centrinis Lietuvos bankas siekia užtikrinti šalies finansų sistemos stabilumą, ar šis siekis neprieštarauja kitam centrinio banko tikslui, dažnai laikomam pagrindiniu jo uždaviniu - palaikyti kainų stabilumą.

Poreikis imtis priemonių ekonominei pusiausvyrai, konkrečiai - finansiniam stabilumui palaikyti yra pagrystas prielaida, kad finansų rinkos ne visada jį užtikrina. Nemažai finansinių krizių kilo dėl finansų rinkų reguliavimo priemonių neefektyvaus panaudojimo. Poreikis imtis priemonių finansiniam stabilumui užtikrinti turėtų būti grindžiamas sąnaudų ir naudos palyginimu.

Taigi, finansų sistema gali atrodyti stabili, bet veikti neefektyviai. Joje gali kauptis rizika. Paprasčiausias rizikos kaupimosi pavyzdys - bankų konkurencija teikiant paskolas didžiausios rizikos klientams. Tokie klientai jautriausiai reaguoja į ekonomikos šokus: dėl jų nemokumo finansų sistema gali patirti didelių nuostolių. Siekiu išvengti tokių nuostolių ir galima paaiškinti centrinių bankų aktyvumą reaguojant į finansų rinkas.

Lietuvos Centrinis bankas siekia finansų stabilumo - tokios finansų sistemos būklės, kai ji yra pajėgi sklandžiai atlikti tris pagrindines funkcijas: perskirstyti išteklius laiko ir erdvės atžvilgiu, tinkamai įvertinti galimą riziką ir atlaikyti išorės bei vidaus šokus. Pastaraisiais metais finansų sistemos stabilumo klausimai pelnė ypatingą finansų rinkų dalyvių ir visuomenės dėmesį. Iki šiol vyravęs bankų požiūris į pinigų politiką ir finansų sistemos stabilumo užtikrinimą rodo, kad pirmenybė daugiausiai buvo teikiama kainų, o ne finansų sistemos stabilumo tikslui. Nors teoriniu lygmeniu pasiekta didelė pažanga analizuojant finansų krizės priežastis, teisinėmis normomis ar priemonėmis finansų sistemos stabilumo užtikrinimo funkcijos vykdytojas nėra nustatytas.

  • Teisė Kursinis darbas
  • Microsoft Word 28 KB
  • 2012 m.
  • 22 puslapiai (4372 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vaida
  • Lietuvos bankas finansinio stabilumo užtikrinimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Lietuvos bankas finansinio stabilumo užtikrinimas. (2012 m. Balandžio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-bankas-finansinio-stabilumo-uztikrinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 16:32
×