Lietuvos bankas, jo funkcijos ir perspektyvos


Įvadas. Lietuvos banko įsteigimas ir įkūrimas. Lietuvos bankas. Lietuvos banko funkcijos. Valdymas ir struktūra. Atskaitomybė ir informavimas apie veiklą. Išvados. Literatūra.

Žodis „bankas“ yra kilęs iš italų kalbos žodžio „banco“, reiškusio stalą, prie kurio viduramžiais sėdėdavo žmonės, versdavosi pinigų mainymu ir panašiomis operacijomis. Senovės Graikijoje nuo šių stalų pavadinimo, prie kurių sėdėdavo pinigų keitėjai, davė ir jiems patiems vardą, kuris amžiams prigijo: tai yra stalininkai, arba mūsų laikais – bankininkai. Bankų steigimo istorija taip pat yra sena.

Bankininkystė atsirado jau gilioje senovėje tad ji yra sena veiklos rūšis. Tikroji bankininkystės pradžia yra laikomi Renesanso laikai. Pirmieji bankai atsirado Italijoje, kadangi tai buvo senovės prekybos centras.

Šių laikų bankai suprantami kaip svarbiausi mūsų dienų ekonominės, o tuo pačiu ir politinės pasaulio gerovės veiksnys, kuris valdo pasaulio pinigų ir kapitalo rinkas ir savo nuožiūra skirsto kreditus. Jie užsiima bankiniu verslu, - bankininkyste, kuris yra vienas labiausiai reglamentuojamų ir stebimų verslo rūšių pasaulyje, ir jų negalima palikti savieigai, nes jie svarbūs šalies ekonomika

Lietuvos bankas yra Lietuvos Respublikos centrinis bankas, kurio pagrindinis tikslas – siekti kainų stabilumo. Siekdamas šio tikslo Lietuvos bankas yra nepriklausomas nuo Lietuvos Respublikos Vyriausybės bei kitų valstybės įstaigų.

  • Microsoft Word 35 KB
  • 2015 m.
  • 11 puslapių (2213 žodžiai)
  • Universitetas
  • Agota
  • Lietuvos bankas, jo funkcijos ir perspektyvos
    10 - 3 balsai (-ų)
Lietuvos bankas, jo funkcijos ir perspektyvos. (2013 m. Gegužės 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-bankas-jo-funkcijos-ir-perspektyvos.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 16:15
×