Lietuvos banko pinigų politika ir jos galimi pokyčiai įstojus į ES


Sovietu sajungos pinigai. Lietuvos banko pokyčiai darbas. Pokyciai lietuvoje istojus es. Referatas pokyciai istojus lietuvai i es. Lietuvos uzsienio ekonominiu rysiu bankas. Banko pokyciai istojus i es. Lietuvos banko pinigų politika įstojus i europos sajunga. Lietuvoje istojus es referatai. Pokyciai lietuvoje istojus es referatai. Lietuvos ekonomikos reforma, bankai.

Įvadas. Bankų reforma lietuvoje. Pinigų įvedimo aplinkybės. Dėl ko pavėluotai. Kokie buvo analogai. Euro įvedimas. Kriterijai. Kaip pereisime nuo lito prie euro. Išvados. Literatūra. Atkūrus lietuvos politinę nepriklausomybę ir siekiant ekonominės nepriklausomybės, buvo būtina išspręsti bankų priklausomumo klausimą. Nė vienas ūkio reformos aspektas nebuvo toks komplikuotas ir sudėtingas kaip bankų ir pinigų reforma. Bankų ir pinigų reforma daugiausia nulėmė visos ūkio reformos sėkmę, o kartu ir politinį valstybės stabilumą.

Atkūrus Lietuvos politinę nepriklausomybę ir siekiant ekonominės nepriklausomybės, buvo būtina išspręsti bankų priklausomumo klausimą.

Bankų ir pinigų reformą stabdė nuolatiniai vyriausybės ir Lietuvos banko nesutarimai. Vyriausybės netenkino tai, kad Lietuvos bankas pernelyg lėtai rengėsi įvesti nacionalinius pinigus, jo noras verstis komercine veikla tampant konkurentu komerciniams bankams, nenoras liberalizuoti rublių keitimo į konvertuojamą valiutą. Vyriausybei nepatiko Lietuvos banko kaltinimai dėl jos vykdomos infliacijos politikos.

Bankų ir pinigų istoriniai aspektai, jų reforma Lietuvoje yra ne tik įdomūs, bet ir tiesiog būtina susipažinti su šiais reiškiniais, ekonomikos ir verslo pagrindų studentėms, dėl to ir pasirinkome seminare pristatyti šią temą. Studijuojant ekonomiką ir verslą, neįmanoma palikti nuošaly tokių svarbių temų, o visų pirma yra ne tik svarbu, bet ir itin įdomu susipažinti, kokia 1940 m. Sovietų sąjungai okupavus Lietuvą, Lietuvos ūkis buvo inkorporuotas į socialistinio ūkininkavimo sistemą, uždraustas litas, nacionalizuoti bankai, o Lietuvos bankas įtrauktas į sovietų sąjungos bankų sistemą.

Bankininkystės reiklaus palikus sovietų sąjungos centralizuotų bankų rankose, vargiai buvo galima įsivaizduoti respublikos ir net atskiros įmonės savarankiškumą.

1990 m. Kovą įsteigtas Lietuvos bankas pratęsė jau tarpukaryje veikusio centrinio šalies banko tradicijas.

Bankų ir pinigų reforma daugiausia nulėmė visos ūkio reformos sėkmę, o kartu ir politinį valstybės satskirti Lietuvos bankus nuo ssrs bankų sistemos ir sukurti savarankišką dvipakopę Lietuvos bankų si Lietuvos bankų sistemą iš dalies palengvino 1988 metais padaryti ssrs bankų sistemos pertvarkymai. Buvo sukurta dvipakopė bankų sistema, kurią sudarė ssrs valstybinis bankas bei jo padaliniai ssrs respublikose ir specializuotų komercinių bankų tinklas. Jam priklausė agropramoninis, pramonės ir statybos, socialinis. Taupomasis ir užsienio ekonominių ryšių bankai. Lietuvoje veikė atitinkami šių bankų filialai. Lietuvoje esantis ssrs užsienio ekonominių ryšių banko filialas operacijų su užsienio valiuta praktiškai nevykdė, o apsiribojo techniniu klientų valiutinių sąskaitų aptarnavimu. Kitų komercinių bei Lietuvos banko funkcijos taip pat buvo labai apribotos.

Lietuvos centrinio banko (Lietuvos banko) kūrimo pradžia galima laikyti 1990 – 03 -14, kai aukščiausioji taryba savo nutarimu Lietuvos banko valdybos pirmininku paskyrė b. Povilaitį.

  • Microsoft Word 25 KB
  • 2012 m.
  • 17 puslapių (4518 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lietuvos banko pinigų politika ir jos galimi pokyčiai įstojus į ES
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Lietuvos banko pinigų politika ir jos galimi pokyčiai įstojus į ES. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-banko-pinigu-politika-ir-jos-galimi-pokyciai-istojus-i-es.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 08:16
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo