Lietuvos Banko veiklos aspektai sietini su valstybės valdymo ir administravimo sistemomis


Įvadas. Lietuvos banko pagrindinis tikslas. Lietuvos banko funkcijos. Pinigų emisijos funkcija. Užsienio atsargų valdymo politika. Valstybės iždo agento funkcija. Lietuvos banko pinigų politikos vykdymo funkcija. Kredito įstaigų priežiūros funkcija. Lietuvos banko valdymas ir struktūra. Dabartinė Lietuvos banko valdyba. Einamųjų reikalų Lietuvos banko valdyba. Lietuvos banko atskaitomybė ir informavimas apie veiklą. Išvados. Literatūra.

Darbo objektas: Lietuvos Banko veikla.

Darbo tikslas: apžvelgti Lietuvos Banko veiklą sietiną su valdymo ir administravimo sistemomis.

Darbo uždaviniai:

Apžvelgti Lietuvos Banko funkcijas.

Apžvelgti pagrindinį Lietuvos banko tikslą.

Aptarti Lietuvos Banko valdymą ir struktūrą.

Aptarti Lieutvos Banko atskaitomybę bei informavimą apie savo veiklą.

mokslinės literatūros analizės metodas pasirinktas siekiant supažindinti su Lietuvos Banko veikla ir referate naudojamais terminais;

norminių aktų, įstatymų bei įvairių straipsnių analizės metodas leido susipažinti bei aprašyti Lietuvos Banko pagrindinį tikslą, jo valdymą bei struktūra.

Pirmiausia aptarkime pinigų emisijos funkciją. Kaip Lietuvos bankui vykdyti šią funkciją numato Lietuvos Respublikos pinigų įstatymo antras straipsnis ir jo pakeitimai : Lietuvos bankui priklauso išimtinė teisė išleisti ar išimti iš apyvartos litus Lietuvos Respublikos lito patikimumo įstatymo nustatyta tvarka. Taigi Lietuvos Bankas atlikdamas pinigų emisijos funkciją kartu atlieka ir lito kurso reguliavimo sistemos nustatymo bei oficialaus lito kurso skelbimo funkciją.

Lietuvos bankas, siekdamas savo pagrindinio tikslo – kainų stabilumo palaikymo, vykdo dar vieną savo funkciją - pinigų politikos formavimą ir vykdymą. Svarbiausias šios politikos tikslas – palaikyti Lietuvos Respublikos kainų stabilumą.

(galima sudaryti nuo2004 m. birželio mėn.;pakeitė vienos nakties paskolas, kurias  buvo galima gauti nuo1998 m. birželio mėn.)

1 T – atsiskaitoma sandorio sudarymo dieną;T + 1 – atsiskaitoma kitą darbo dieną po sandorio sudarymo dienos T;T + 2 – atsiskaitoma antrą darbo dieną po sandorio sudarymo dienos T.

Štai Bankų veiklos riziką ribojančių normatyvų schema:

Aptarkime schemoje pateiktus normatyvus:

Šiuo metu Lietuvos banko valdybos pirmininkas yra Reinoldijus Šarkinas, jo pavaduotojais dirba Darius Petrauskas ir Ramunė Vilija Zabulienė. Lietuvos banko valdybos nariais šiuo metu yra paskirti Audrius Misevičius ir Vaidievutis Geralavičius.

Plačiau aptarkime kiekvieno iš šių skyrių veiklą:

Lietuvos Banko veiklos aspektai yra svarbūs valstybės valdymo ir administravimo sistemomis, kadangi pinigai – yra pagrindinis valstybės ir jos įstaigų variklis, o Lietuvos bankas įgyvendina Lietuvos Respublikos pinigų politiką, prižiūri kainų stabilumą.

  • Microsoft Word 168 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (3112 žodžiai)
  • Universitetas
  • Birutė
  • Lietuvos Banko veiklos aspektai sietini su valstybės valdymo ir administravimo sistemomis
    10 - 8 balsai (-ų)
Lietuvos Banko veiklos aspektai sietini su valstybės valdymo ir administravimo sistemomis. (2015 m. Gegužės 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-banko-veiklos-aspektai-sietini-su-valstybes-valdymo-ir-administravimo-sistemomis.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 05:11
×