Lietuvos bendrasis vidaus produktas BVP


Bvp referatas. Bvp vienam gyventojui parodo. Bvp samprata. Referatas lietuvos bvp. Lietuvos bvp dinamika. Lietuvos bvp kitimas. Bvp kitimas lietuvoje. Bvp dinamika lietuvoje. Lietuvos bvp referatas. Bendrojo vidaus produkto kitimas lietuvoje.

Įvadas. Teorinė dalis. BVP samprata. BVP skaičiavimo metodai. Didinantys ir mažinantys BVP apimtį veiksniai. 2008-2010 m. pasaulinės krizės atspindys Lietuvoje. Praktinė dalis. Lietuvos bvp dinamika. Lietuvos BVP dinamika1990-2000m. BVP ketvirčiais to meto kainomis. Bendrasis vidaus produktas (BVP) vienam gyventojui. BVP vienam gyventojui Lietuvoje 2000-2009 m. II ketvirtį. BVP vienam gyventojui Lietuvoje 2000-2009 m. II ketvirtį. Privataus sektoriaus įtaką BVP sruktūrai. Privataus sektoriaus sukurta dalis Lietuvos BVP, %. BVP dalis sukurta Lietuvos apskrityse. Išvados. Literatūros sarašas. Priedai.

Kiekvienoje šalyje tiriama atskirų asmenų, įmonių ir visos šalies ekonominė veikla. Pagal gautus duomenis apskaičiuojami įvairūs statistiniai rodikliai. Vienas iš tiksliausių ekonominę gerovę, ekonominį dydį atspindinčių rodiklių yra bendrasis vidinis (vidaus) produktas (bvp).

Bvp kitimas rodo šalies ekonominės padėties gerėjimą ar blogėjimą, taip pat ir šalies galimybes daugiau ar mažiau lėšų skirti vienai ar kitai sferai, pavyzdžiui, kultūrinei, socialinei sferai, taip pat švietimui, Bvp rodo kiekvienos šalies p referate apžvelgiama ne tik bvp kaita ir dinamika, bet akcentuojami ir svarbiausi ir reikšmingiausi jos dinamiką sąlygoję veiksniai, išskiriama privataus s ekonomikoje bendrasis vidaus produktas (bvp) – tai tam tikros teritorijos (šalies, regiono ir pan. ) ekonomikos dydį, pajėgumus (potencialą) ir kitus aspektus atspindintis rodiklis.

Bendrasis vidaus produktas (bvp) – tai bendrosios pajamos, sukurtos šalies teritorijoje, taip pat užsienio gamybos veiksnių gautos pajamos konkrečioje šalyje, atėmus šios šalies piliečių gautas pajamas užsienyje. Kitaip tariant, bvp – tai pajamos, gautos šalies viduje, eliminavus investicijas iš užsienio. Tačiau tiksliausia prasme, bvp apibūdinimas būtų toks: bvp – tai šalyje sukurtų baigtinių ekonominių gėrybių piniginių verčių suma, išskaitant pajamas, gautas iš investicijų užsienyje ir pridedant toje šalyje užsieniečiams priklausomas investicines pajamas . Šiame apibrėžime akcentuojamos baigtinės ekonominės gėrybės, Baigtinės prekės bei paslaugos. Akivaizdu, kad tik būtent tokių ekonominių gėrybių piniginių verčių suma įskaičiuojama į šalies bvp. Baigtinė prekė/paslauga – tai tokia prekė/paslauga, kuri perkama galutiniam vartojimui, bet ne būsimam perpardavimui ar kit kaip jau minėjau, bendrąja prasme, bvp atskleidžia ekonominį šalies potencialą, o bvp vienam gyventojui laikomas patikimiausiu šalies sėkmės, turto rodikliu, Šis rodiklis parodo šalies ekonominį išsivystymo ly bvp nustatymui naudojami kainų lygiai, kurių kitimui nustatyti dažniausiai taikomi šie indeksai.

• bvp kainų indeksas. Jis parodo vidutinišką visų šalies prekių ir paslaugų kainų kitimą. Kainų indeksas yra santykis tarp prekės/paslaugos arba jų grupės vertės faktinėmis kainomis ir jų vertės sugretinamosiomis kainomis.

  • Microsoft Word 146 KB
  • 2010 m.
  • 14 puslapių (2541 žodžiai)
  • Universitetas
  • Julija
  • Lietuvos bendrasis vidaus produktas BVP
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Lietuvos bendrasis vidaus produktas BVP. (2010 m. Gruodžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-bendrasis-vidaus-produktas-bvp.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 23:48
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo