Lietuvos biudžeto analizė (2)


Įvadas. LR valstybės biudžeto pajamų analizė. Vertikalioji pajamų analizė. Horizontalioji pajamų analizė. Pajamų analizės komentaras. Palyginimas biudžeto pajamų su Latvija. LR valstybės biudžeto išlaidų pagal funkcijas analizė. Vertikalioji išlaidų analizė. Horizontalioji išlaidų analizė. Išlaidų analizės komentaras. Palyginimas biudžeto išlaidų su Latvija. LR valstybės biudžeto balansavimas ir palyginimas su šalies Bendruoju vidaus produktu (BVPTendencijų palyginimas su Latvija. Lietuvos ir Latvijos valstybių biudžeto pajamų ir išlaidų, tenkančių 1 gyventojui analizuojamu laikotarpiu palyginimas. Lietuvos biudžeto įvykdymas ir problemos. Išvados. Literatūros sąrašas.

Dėl to į sprendimą įėjo ir geografiniai rodikliai. Mąstėme, jog Lietuvai tolima situacija tiek kultūriškai, tiek geografiškai, tiek finansiškai nebūtų visai sąžininga. Juk tokie skirtumai, abiejų valstybių sąlygas daro skirtingas ir palyginimą labai atitolintų nuo vakuumo. Visai tai įvertinus tapo nesunku pasirinkti Latviją. Juk ši valstybė artimai Lietuvai beveik visais atžvilgiais ir Lietuvos geresni ar blogesni rezultatai iš tikrųjų parodytų prastesnį mūsų lėšų panaudojimą/surinkimą.

Darbo tikslas: išanalizuoti Lietuvos pajamas ir išlaidas bei sulyginti jas su Latvijos atitinkamais rodikliais. Norint įgyvendinti šį tikslą manėme, kad būtina atsakyti į šiuos klausimus:

oKokias pajamas turėjo Lietuvos valstybė analizuojamu laikotarpiu ?

oKokias išlaidas turėjo Lietuvos valstybė analizuojamu laikotarpiu ?

oKoks yra Lietuvos biudžetas analizuojamu laikotarpiu ? Deficitinis ar perteklinis ?

oKaip atlikti vertikalų ir horizontalų analizės metodą ?

oKaip Lietuvos biudžetas buvo subalansuojamas ir koks jo santykis su BVP ?

oKokias pajamas turėjo Latvijos valstybė analizuojamu laikotarpiu ?

oKokias išlaidas turėjo Latvijos valstybė analizuojamu laikotarpiu ?

oKaip Latvijos biudžetas buvo balansuojamas lyginant su Lietuva?

oKą rodikliai pajamos/išlaidos tenkančios vienam gyventojui gali pasakyti apie abi valstybes ?

oKaip Lietuvos planas įvykdomas ?

oKaip abi valstybės galėtų pagerinti savo finansinę situaciją ?

  • Finansai Analizė
  • Microsoft Word 333 KB
  • 2014 m.
  • 25 puslapiai (4665 žodžiai)
  • Universitetas
  • Valdone
  • Lietuvos biudžeto analizė (2)
    10 - 4 balsai (-ų)
Lietuvos biudžeto analizė (2). (2014 m. Spalio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-biudzeto-analize-2.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 05:30
×