Lietuvos biudžeto analizė referatas


Įvadas. Lietuvos Respublikos biudžeto samprata. Valstybės biudžeto struktūra. Valstybės pajamų ir išlaidų analizė už 2014 – 2016 m. Išvados. Literatūra.


Biudžeto bendrumas. Šis principas užtikrina visų valstybės pajamų ir išlaidų skaidrumą.

Biudžeto sandara - biudžetinės sistemos, veikiančios pagal valstybės biudžetą reglamentuojančius įstatymus, organizavimas ir šios sistemos sudarymo principai. Biudžeto sistemos struktūrą lemia valstybės konstitucinė sandaros forma; nuo jos priklauso vidinė biudžeto sandara, jo išskaidymas į sudėtines dalis ir šių dalių tarpusavio sąveika daugiau ar mažiau deleguojant biudžeto funkcijų įgyvendinimą iš centro teritoriniams vienetams ir suteikiant jiems atitinkamą suverenitetą (Blažytė, Norkuvienė, 2007).

Valstybės pajamų ir išlaidų analizė už 2014 – 2016 m.

Valstybės išlaidos yra ne mažiau svarbi valstybės biudžeto dalis nei pajamos. Sudarant biudžetą išlaidos yra skirstomos pagal atitinkamas programas, kurios yra smulkiai analizuojamos, o išlaidų paskirstymo vykdymas griežtai kontroliuojamas. Kiekvienoje šalyje skiriasi biudžeto išlaidų struktūra, tačiau pagrindinės išlaidų kategorijos yra panašios. Stebint valstybės biudžeto išlaidų struktūrą matyti, kad Lietuvoje pagrindinės išlaidos tenka bendrosioms valstybės paslaugoms, ekonomikai, švietimui ir socialinei apsaugai.

  • Microsoft Word 53 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1286 žodžiai)
  • Kolegija
  • Anželika
  • Lietuvos biudžeto analizė referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Lietuvos biudžeto analizė referatas. (2017 m. Gruodžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-biudzeto-analize-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 24 d. 09:08
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo