Lietuvos biudžeto deficitas


Lietuvos biudžeto deficito. Ekonometrijos darbas. Endogeninis kintamasis. Egzogeniniai kintamieji. Tada iškėlėme hipotezę apie koreliacijos koeficientą. Daugialypės regresijos funkcija. Kelsime H_0 hipotezę ar tarp visų koeficientų α ir β yra nenulinių. Kelsime hipotezę ar konkretus parametras arba koeficientas lygus nuliui. Regresija yra gerai suderinta su duomenimis.

3. Vieni iš pateiktų duomenų yra labai dideli skaičiai, todėl juos transformavome, kad galėtume pamatyti jų kitimus. Lietuvos biudžeto deficito (Y) ir ilgalaikio nedarbo lygio (X1) netransformavome, kadangi šie duomenys išreikšti procentais. Transformuodami duomenis naudojome formulę  y‘=ln(t)-ln(t-1).

4. Paskaičiavome kiekvieno kintamojo imties charakteristikas (vidurkį, dispersiją, standartinį nuokrypį, modą, medianą). Programoje EXCEL šias charakteristikas skaičiavome pasitelkę komandas: AVERAGE – skaičiuoti imties vidurkiui, VAR – imties dispersijai, STDEV – standartiniam nuokrypiui, MODE – modai ir MEDIAN - medianai.

5. Paskaičiavome Y ir X1 kintamųjų vidurkio (µ) ( ) ir standartinio nuokrypio (σ) ((S√(n-1))/√(χ_(α/2;n-1)^2 )<σ<(S√(n-1))/√(χ_(1-α/2;n-1)^2 )) pasikliauties intervalus. Stjudento kriterijui apskaičiuoti naudojome funkciją TINV (Probability 0,05; Deg_freedom 9), o skirstinio χ2 kritinei reikšmei – funkciją CHIINV (Probability 0,025; Deg_freedom 9/ Probability 0,975; Deg_freedom 9), kai reikšmingumo lygmuo (α) yra 0,05

  • Ekonomika Laboratorinis darbas
  • Microsoft Word 93 KB
  • 2015 m.
  • 14 puslapių (1514 žodžiai)
  • Arnoldas
  • Lietuvos biudžeto deficitas
    10 - 6 balsai (-ų)
Lietuvos biudžeto deficitas. (2015 m. Vasario 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-biudzeto-deficitas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 01:34
×