Lietuvos biudžeto deficito priežastys, deficito finansavimo būdai ir pasekmės


19.biudžeto deficito priežastys, deficito finansavimo būdai ir pasekmės.. Biudzeto deficito priezastys, finansavimo budai ir pasekmes. Biudžeto deficito finansavimo budai. Greta viselgaite. Biudžeto deficito pasekmes. Vyriausybes biudzeto deficito apskaičiavimas. Lietuvos ekonomikos deficito priežastys.

Lietuvos biudžeto deficito priežastys, deficito finansavimo būdai ir pasekmės. Įvadas. Biudžeto samprata. Valstybės biudžeto sandara, jo esmė. Savivaldybės biudžetų sudarymas. Savivaldybių biudžetų pajamos. Nacionalinis biudžetas. Biudžeto planavimas ir tvirtinimas. Biudžeto deficitas ir jo priežastys. Valstybės pajamų problemos. Lietuvos biudžeto deficito priežastys. Biudžeto deficito pasekmės ir finansavimo būdai. Biudžeto deficito pasekmės. Biudžeto finansavimo būdai. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai.

Ši institucija, siūlydama skirti reikiamas lėšas, vadovaujasi kitų ministerijų ir institucijų veiklos planais, kurie rengiami atsižvelgiant į Vyriausybės programas, jos strateginius tikslus, ir praktiškai juos įgyvendina. Biudžeto rengimas trunka visus metus ir rudenį užbaigiamas Vyriausybėje bei Seime, kur biudžetas patvirtinamas. Vėliau Prezidentas pasirašo Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymą. Valstybės biudžetą sudaro valstybės biudžeto pajamų ir asignavimų planas biudžetiniams metams. Kaip ir tikėta, jog valdžios tikslas pasiekti perteklinį biudžetą, tačiau ne visada geriausi norai tampa realybe, todėl biudžetas gali buti balansinis, o blogiausiu atveju deficitinis. Kiekvienais metais skiriamų asignavimų suma pagrindinėms valstybės funkcijoms atlikti skiriasi priklausomai nuo vals¬tybės teikiamų prioritetų, lėšų panaudojimo praeitais metais efektyvumo ir kitų kriterijų. Kiekvieną šalies pilietį paliečia susidaręs biudžeto deficitas, todėl ištirti ir išsiaiškinit to priežastis yra labai aktualu kiekvienam.

Šio darbo tikslas yra Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto analizė, susiklosčiusios situacijos priežasčių tyrimas. Taigi, darbo autoriai: Kamilė Sorakaitė, Greta Viselgaitė ir Mantas Bilskis išsikėlėme sau uždavinius, kuriuos aptarsime darbe :

•Aptarti Lietuvo biudžetą, jo struktūrą;

•Išsiaiškinti biudžeto deficito priežastis;

•Apsvarstyti galimus deficito finansavimo būdus;

•Nustatyti biudžeto deficito keliamas pasėkmes;

  • Microsoft Word 105 KB
  • 2013 m.
  • 38 puslapiai (8796 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kamilė
  • Lietuvos biudžeto deficito priežastys, deficito finansavimo būdai ir pasekmės
    10 - 3 balsai (-ų)
Lietuvos biudžeto deficito priežastys, deficito finansavimo būdai ir pasekmės. (2013 m. Gegužės 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-biudzeto-deficito-priezastys--deficito-finansavimo-budai-ir-pasekmes.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 10:05
×