Lietuvos BVP sudėtis pagal pagrindines veiklos sritis ir produktų grupes


Lietuvos BVP sudėtis pagal pagrindines veiklos sritis / produktų grupes. BVP samprata. BVP skaičiavimo metodai. Nominalusis ir realusis BVP , BVP defiliatorius baziniai metai. Jautienos kg kaina Eur. Jautienos kiekis kg. Nominalusis BVP Eur. Kainų indeksas. Kokios veiklos sritys sukuria daugiausia BVP išsivysčiusiose šalyse. Kokios Lietuvos ūkio šakos sukuria daugiausiai BVP ? Kuri ūkio šaka spaučiausiai auga.

Bendrasis vidaus produktas (BVP) yra visų šalies produktų bei paslaugų, pagamintų per tam tikrą laiką (dažniausiai per metus) rodiklis, kuris nurodo šalies ekonomikos išsivystimo lygį. Bendrasis vidaus produktas naudojamas tam, kad galėtume lyginti skirtingų šalių ekonomikos išsivystimo lygį.

teoriškai - gamybos metodas: sumuojant visų baigtinių prekių bei paslaugų kainas;

praktiškai - toks skaičiavimas apsunktintas ir neįmanomas, nes ne visada aišku, kada priskirti prekę baigtinei, o kada - tarpinei.

BVP gali būti skaičiuojamas, kaip pridėtinės vertės suma. Ši suma gaunama iš bendros gamybos apimties atėmus turimą vartojimą. Šiuo atvejų į BVP neįskaitoma:

perpardavimai, kadangi atsirastų dvigubas vertės skaičiavimas;

neįskaičiuojami namų ūkio darbai (pavyzdžiui žmona pagamina valgyti arba vyras sutaiso spyną, nebent yra samdomas darbuotojas, tai bus skaičiuojamas BVP ir įskaičiavimai socialinio draudimo įmokoms;

armijos, teismų sistemos, valstybės valdymo aparato sąnaudos. Jos yra neįskaičiuojamos tiesiogiai, bet įskaičiuojamos į BVP netiesiogiai, kaip visų išlaidų suma.

BVP gali būti skaičiuojamas išlaidų metodu - visų išlaidų baigtinėms prekėms bei paslaugoms suma. Galutinių išlaidų elementai yra tokie:

gyventojų investicijos į gyvenamųjų namų statybas: nepriklausomai, kas finansuoja.

pelnas - tai bendrovių pelnas, kadangi individualių savininkų pelnas apmokestinamas pelno mokesčiu. Dalis pelno gali būti paskirstyta akcijoms ir dividendais, o dalis lieka;

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 202 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1188 žodžiai)
  • Greta
  • Lietuvos BVP sudėtis pagal pagrindines veiklos sritis ir produktų grupes
    10 - 5 balsai (-ų)
Lietuvos BVP sudėtis pagal pagrindines veiklos sritis ir produktų grupes. (2016 m. Sausio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-bvp-sudetis-pagal-pagrindines-veiklos-sritis-ir-produktu-grupes.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 01:53
×