Lietuvos centrinis bankas


Lietuvos centrinis bankas referatas. Centrinis lietuvos bankas kursinis darbas. Europos centrinis bankas speros. Lietuvos bankai referatas. Referatai bankai. "lietuvos centrinis bankas". Bankai referatas. Lietuvos bankas centrinis. Lietuvos centrinis bankas kursinis. Lietuvos valstybes izdas referatas.

Įvadas. Lietuvos banko veiklos istorija. Lietuvos centrinio banko sudėtis ir valdymo struktūra. Lietuvos banko valdyba. Lietuvos banko struktūriniai padaliniai. Lietuvos centrinio banko funkcijos. Tikslas. Pagrindinės funkcijos. Lietuvos banko finansinė apskaita. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai.

Su pinigais mes susiduriame kasdien: ką nors perkame, paduodame. Taip pat naudojamės ir bankų paslaugomis, kurie teikia nemažai paslaugų, susijusių su pinigų vartojimu, tokių kaip skolinimas, pinigų keitimas ir kt.

Bankų istorija siekia tolimą praeitį. Jų užuomazgas galime pastebėti jau senovės babilonijoje ir antikinėse civilizacijose. Atsiradę pinigai sąlygojo tam tikrą verslą, kurio tikslas buvo vykdyti kai kurias techniško pobūdžio operacijas, susijusias su pinigų vartojimu. Tai buvo jų saugojimas, keitimas, persiuntimas, o kiek vėliau atsirado ir kredito operacijos.

šiuo metu centrinis bankas atlieka ir daugiau funkcijų: vykdo pinigų emisiją, sudaro mokėjimų balansą, formuoja ir vykdo pinigų politiką, atlieka valstybės iždo agento funkcijas.

šiame darbe nagrinėsiu Lietuvos centrinio banko atsiradimą, jo tikslus, ir funkcijas. Tad išsikėliau darbo tiksLietuvos bankas pradėjo veikti 1992 m. Spalio mėn. d. , kai buvo įvesta nacionalinė valiuta. 1992 m. Rugpjūčio d. Lietuvos steigiamasis seimas priėmė piniginio vieneto įstatymą , kuriame sakoma, kad Lietuvos respublikoje yra įvedamas aukso monumentalizmas, Pinigų sistema, paremta auksu.

  • Microsoft Word 49 KB
  • 2012 m.
  • 14 puslapių (2234 žodžiai)
  • Universitetas
  • Egle
  • Lietuvos centrinis bankas
    10 - 1 balsai (-ų)
Lietuvos centrinis bankas. (2011 m. Balandžio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-centrinis-bankas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 02 d. 10:10
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo