Lietuvos chemijos pramonė projektas


Lietuvos chemijos pramonė. Kas yra chemijos. Kas yra chemijos pramonė? Chemijos pramonė tai yra apdirbamosios pramonės šaka. Chemijos pramonės išdėstymo veiksniai. Žaliavų rajonai Vartotojų rinka Kvalifikuota. Chemijos pramonės atsiradimas Lietuvoje. Lietuvoje chemijos pramonė atsirado XIX a. Didžiausios chemijos pramonės įmonės Lietuvoje. Akcinė bendrovė “Achema’’ - azoto trąšų ir pramoninių chemijos prekių gamintoja. Šaltiniai.


Kas yra chemijos pramonė Chemijos pramonės išdėstymo veiksniai Chemijos pramonės atsiradimas Lietuvoje Didžiausios chemijos pramonės įmonės Lietuvoje Šaltiniai.

Chemijos pramonė tai yra apdirbamosios pramonės šaka, perdirbanti neorganines ir organines žaliavas bei cheminių reakcijų būdu iš jų gaminanti įvairius produktus.  Chemijos pramonės įmonės gamina rūgštis, šarmus, druskas, sodą, amoniaką, chlorą, mineralines trąšas, dažus ir lakus, skalbiklius, ploviklius, valiklius ir kūno higienos priemones, fotografijos medžiagas, vaistus ir vitaminus ir t.t.

Lietuvoje chemijos pramonė atsirado XIX a. pab. gamino daugiausia dažus ir lakus, įv. druskas, rūgštis, vaistus, kosmetikos prekes.  Pirmosios didesnės buvo Klaipėdoje superfosfato fabrikas „Union“, pastatytas 1875 m. Vokietijos kapitalistų, t. p. Vokietijos savininkams priklausantys Vilniaus ir Klaipėdos degiųjų dujų fabrikai. 1919-40 m. raidai trukdė vietinių žaliavų ir kapitalo stoka, maža vidaus rinka. Ir toliau daugiausia buvo gaminami buitiniai chemijos gaminiai.   Po Antrojo pasaulinio karo karo Kaune išplėstas buitinės chemijos fabrikas „Chemikas“.

  • MS PowerPoint 661 KB
  • 2021 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (326 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Felicija
  • Lietuvos chemijos pramonė projektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Lietuvos chemijos pramonė projektas. (2021 m. Sausio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-chemijos-pramone-projektas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 05 d. 03:27
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo