Lietuvos dalyvavimas Europos Centrinių Bankų Sistemoje privalumai ir trūkumai


Įvadas. Europos centrinių bankų sistemos veiklos principai. Bendros valiutos trūkumai ir privalumai. Euro banknotai. Pinigų politikos priemonės. Finansinio turto investicijų valdymas. Bendras priežiūros mechanizmas. Išvados. Šaltiniai.


Lietuvos ir Europos Sąjungos santykių teisinis pagrindas yra Europos Sąjungos sutartis. Ši sutartis tiksliai ir aiškiai nurodė Lietuvos narystės Europos Sąjungoje tikslus ir nurodyti uždaviniai, kad Lietuvai yra būtina suderinti savo teisinę bazę su Europos sąjungos reikalavimais. Ši sutartis Lietuvą priskyrė prie visų Europos Sąjungos politinių derybų ir dialogų ir visos veiklos mechanizmo. Šia sutartimi Lietuvos respublika yra įpareigota keisti centrinėje bankininkystėje, kaip ir visos kitos šalys, kurios nori prisijungti prie Europos Sąjungos. Visos Europos centrinio banko surašytos ir nurodytos nuostatos yra nurodytos “Eurosistema ir stojimo į Europos sąjungą procesas”, kuris parodo, koks yra šios institucijos potyris į visų šalių kanditačių centrinių bankų kaitos procese. Centriniai bankai, vadovaudomiesi šiuo dokumentus ir stengdamiesi atitikti reikalavimus į šalių kandidačių į Europos sąjungą specifiką, stengiasi kurti savo raidos strategiją, kad atitiktų reikalavimus ir jais vadovautūsi. Naujo Lietuvos banko įstatytmo priėmimas yra svarbus Lietuvai etapas šiame procese, norint įstoti į Europos centrinių bankų sistemą. Įstatymai buvo parengti atsižvelgiant į Mastrichto sutartį, Protokolo dėl Europos centrinių bankų sistemos ir Europos centrinio nako statuso reikalavimus, svarbiausias punktas yra nurodytas, kad pagrindinis tikslas yra koregavimas, norint užtikrinti nepriklausomumą bei draudimo tikslo koregavimas, norint skolintis iš vyriausybės institucijos. Šioje darbo dalyje yra aptariamos visos Lietuvos banko pagrindiniai galimi euro įvedimo, banknoto, finansinio turto valdymo, užsienio atsargų Lietuvoje privalumus ir trūkumus.

Darbo tikslas: Nustatyti kokie yra Lietuvos dalyvavimo Europos Centrinių Bankų Sistemoje privalumai ir trūkumai po euro įvedimo.

pasaulyje nėra. Europos Sąjungos Mastrichto sutartyje yra tokia nuostata, kuri nurodo, kad visose Europos Sąjungos šalyse, turi būti įvesta bendra valiuta ir turi būti laikomasi bendros pinigų politikos. Tam Europos centriniam bankui, buvo reikalinga įvesti struktūrą, pagal kurią yra užtikrinamas tikslas visa tai įgyvendinti. Visą Europos centrinių bankų visumą sudaro Europos Centrinis bankas ir visų Europos Sąjungoje esančių valstybių narių centriniai bankai.

Tačiau netgi po įsatojimo į Europos Sąjungą, visų šalių Europos šalių nacionaliniai bankai ir toliau išlieka savarankiškomis institucijomis. Tačiau vienas iš pagrindinių uždavinių, kuris yra nurodytas visos Europos Sąjungos šalims yra tai, kad jos turi ir privalo palaikyti vienodas ir stabilias kainas. Beto, yra nurodyta, kad Europos centrinių bankų sistema privalo remti Europos Sąjungos ekonomikos politką ir privalo taikytis prie to, kad tai nepakengtų kainų stabilumo palaikymui. Tai stengiamasi vykdyti per atviros rinkos įstatymus bei privaloma remtis laisvos konkurencijos principu.

  • Microsoft Word 131 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2140 žodžiai)
  • Universitetas
  • Matas
  • Lietuvos dalyvavimas Europos Centrinių Bankų Sistemoje privalumai ir trūkumai
    10 - 7 balsai (-ų)
Lietuvos dalyvavimas Europos Centrinių Bankų Sistemoje privalumai ir trūkumai. (2016 m. Vasario 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-dalyvavimas-europos-centriniu-banku-sistemoje-privalumai-ir-trukumai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 08:06
×