Lietuvos darbo jėgos emigracija


Įvadas. Lietuvių emigracija į užsienio šalis. Lietuvos darbo jėgos emigracijos poveikis Lietuvai. Darbo jėgos emigracijos sprendimo būdai Lietuvoje. Išvados. Literatūros sąrašas.

Temos aktualumas. Migracija – sudėtingas, daugialypis ir nevienareikšmis reiškinys. Emigracijos bangos yra žinomos jau nuo XIX a. antros pusės. Ją lėmė tiek politinės, tiek socialinės – ekonominės priežastys. Emigracija suteikia galimybę žmonėms ieškoti geresnių darbo sąlygų, didesnio darbo užmokesčio, realizuoti savo troškimus.

Emigracija turi nemažos įtakos Lietuvos gyventojų skaičiaus mažėjimui bei kitiems demografiniams bei socialiniams – ekonominiams procesams. Masinė lietuvių emigracija į svetimas šalis jau seniai kelia didžiulį susirūpinimą, girdime liepsningas valstybės valdžios pareigūnų kalbas, kurios dažniausiai tik ir lieka kalbomis.

Valstybės institucijos turėtų įvertinti, kokią įtaką Lietuvos gyventojų skaičiui, demografinei, socialinei ir ekonominei šalies raidai turi emigracija. Tikriausiai kas nors pasakytų, kad tai nepriklauso nuo mūsų šalies vadovų, tačiau būtent jie priima sprendimus, kurie nepalankūs netik mūsų piliečiams bet ir mūsų šalies ekonomikai, nuo kurios priklauso mūsų gyvenimo gerovė.

Darbo tikslas – išanalizuoti Lietuvos darbo jėgos emigraciją.

Darbo uždaviniai:

1. Išanalizuoti, kodėl lietuviai emigruoja į užsienio šalis.

2. Išnagrinėti Lietuvos darbo jėgos emigracijos poveikį Lietuvos ekonomikai.

3. Pateikti racionalius pasiūlymus dėl darbo jėgos emigracijos mažinimo.

  • Microsoft Word 986 KB
  • 2014 m.
  • 16 puslapių (3859 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gintarė
  • Lietuvos darbo jėgos emigracija
    10 - 2 balsai (-ų)
Lietuvos darbo jėgos emigracija. (2014 m. Birželio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-darbo-jegos-emigracija.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 18:25
×