Lietuvos darbo rinka referatas


Vilniaus gedimino technikos universitetas. Lietuvos darbo rinka. Darbo pasiūla ir paklausa , darbo rinkos konjunktūra , darbo jėgos kaina , konkurencija , infrastruktūra. Darbo pasiūla. Darbo paklausa. Darbo rinkos konjunktūra. Konkurencija darbo rinkoje. Konkurencijos laipsnis aštrumas. Konkurencijos norma. Darbo pasidalijimas. Darbo pasidalijimo. Darbo kooperavimo problema. Darbo rinkos socializacija. Miltono Frigmeno ir. Davidovo pažiūris į nedarbo lygį. Valstybės vaidmuo darbo rinkai. Klasikinio liberalizmo idėja. Konkurencija rinkos ekonomikoje. Moterų padėtis darbo rinkoje. Motėrų diskriminacijos rūšys darbo rinkoje.

Šiuo referatu mes norime papasakoti aktualijas kurios yra svarbios kiekvienam žmogui: Kas yra darbas ir kam jis reikalingas žmogui.Diskriminacija, kodėl diskriminuojamos motėrys darbo rinkoje.Kas yra darbo rinka, bei kokia ji gali būti.Taip pat kas yra pasiūla ir paklausa ir konkurencija- neišvengiamas rinkos komponenas.

Darbo tikslai: 1. Apibūdinti darbo rinką Lietuvoje; 2. Išnagrinėti darbo rinkos struktūra, darbo pasiūlą ir paklausą; 3. Aptarti nedarbą ir jo didėjimo priežastis.

Konkurencijos laipsnis (aštrumas) – vidutinis bedarbių, pretenduojančių į vieną laisvą darbo vietą pagal atskiras darbuotojų profesijas ar profesijų grupes, skaičius. Jis nustatomas tam tikros profesijos, profesijų grupės bedarbių skaičių dalijant iš atitinkamos profesijos laivų darbo vietų (vakansijų) skaičiaus. Konkurencijos laipsnis nusako jos aštrumą tam tikros profesijos, profesijų grupės rėmuose ir parodo realias įsidarbinimo galimybes,

Abu rodikliai apibūdina konkurencijos aštrumą darbo rinkoje. Konkurencijos normą galima skaičiuoti ir atskiroms profesijoms ar profesijų grupėms vietoj konkurencijos laipsnio rodiklio. Tačiau konkurencijos normą apskaičiuoti gerokai papraščiau, todėl ją tikslingiau skaičiuoti tuomet, kai reikia įvertinti bendrąją įtampą darbo rinkoje.

Galima pritaikyti specelizuotus įrenginius ;

Aukštas darbo specializacijos lygio didina darbo koordinavimo laipsnį.

Darbo pasidalijimas ir kooperavimas daro dardo rinką labai sudėtingą, nes joje dalyvauja skitingos kvalifikacijos darbuotojai,dažnai kalbane ne apie konkretų žmogų, bet apie kolektyvinį darbuotoją, kuris reikalingas tam tikrame darbų kompeksui atlikti.

Lietuvoje problemos analogiškos kaip ir Rusijoje. Nedarbas ir infliacija auga milžiniškais tempais. Ekonominė krizė pasireškia visose gyvenimo sferose. Lietuva, žengdama darbo rinkos socializacijos keliu, tūrėtu atsižvegti į optimal nedarbo lygį, kai bus pusiausvyra tarp darbo ir jėgos rinkos, o infliacija nedidės. Tik esant 13% nedarbui, bus įmanoma neperžengti į kitą laikotarpį.

Pastaraisiais metais Europos Sąjungos šalyse, taip pat ir Lietuvoje, gana daug dėmesio skiriama moterų verslo plėtrai. Moteris nėra rimtai vertinanamos, dėl to joms yra paliekamas smulkus ir vidutinis verslas, o vyrai dominuoja stambiame versle.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 26 KB
  • 2015 m.
  • 11 puslapių (2160 žodžiai)
  • Universitetas
  • Skaiste
  • Lietuvos darbo rinka referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Lietuvos darbo rinka referatas. (2015 m. Kovo 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-darbo-rinka-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 07:05
×