Lietuvos didžiosios kunigaikštystės valdovų rūmai Žygimanto senojo ir Žygimanto Augusto laikais


Žygimanto augusto rūmai. Lietuvos didzioji kunigaikstyste zygimanto laikai.

Lietuvos didžiosios kunigaikštystės valdovų rūmai žygimanto senojo ir žygimanto augusto laikais. Įvadas. Valdovų rūmų plėtimasis ir rekonstrukcijos žygimanto senojo valdymo laikotarpiu. Tolesnė valdovų rūmai plėtra žygimanto augusto valdymo laikotarpiu. Lietuvos didžiosios kunigaikštystės valdovų rūmų muzikinė kultūra. Gobelenų kolekcijos istorija. Šaltinių ir literatūros sąrašas.

Kaip liudija pastaruosius 20 metų vykdytų tyrimų duomenys, vėlesnių Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų vietoje – Vilniaus Žemutinėje pilyje tarp Katedros ir Aukštutinės pilies kalno – žmonių gyventa ir medinių pastatų būta jau IV-VIII a. amžiuje. Ilgainiui ši gyvenvietė virto pilimi. Nuo XIII amžiaus antrosios pusės minėtoje teritorijoje prasidėjo mūrinė statyba. Itin intensyviai mūriniai pastatai čia buvo statomi Lietuvos didžiųjų kunigaikščių Vytenio (apie 1295-1316 m.) valdymo laikais. Jau tuo metu vėlesnių rūmų vietoje susiformavo autonomiška mūrinė pilis su gynybinėmis sienomis, bokštais, kitais pastatais palei sienas ir kiemo viduje. Ši vidinė aptvarinė pilis, kurią dar saugojo žemutinės pilies įtvirtinimai, ir tapo vėlesnės Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos plėtros vieta. Žygimanto Senojo ir Žygimanto Augusto valdymo laikotarpiais valdovų rūmai buvo labiausiai klestintys, o garsas apie juos sklido ne tik Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje (toliau – LDK), bet ir visoje Europoje.

  • Microsoft Word 457 KB
  • 2013 m.
  • 10 puslapių (2378 žodžiai)
  • Sonata
  • Lietuvos didžiosios kunigaikštystės valdovų rūmai Žygimanto senojo ir Žygimanto Augusto laikais
    10 - 2 balsai (-ų)
Lietuvos didžiosios kunigaikštystės valdovų rūmai Žygimanto senojo ir Žygimanto Augusto laikais. (2013 m. Gegužės 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-didziosios-kunigaikstystes-valdovu-rumai-zygimanto-senojo-ir-zygimanto-augusto-laikais.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 18 d. 12:36
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo