Lietuvos didžiųjų miestų keleivinio transporto sistema ir jos ypatumai


Įvadas. Viešasis transportas. Vilnius. Kaunas. Šiauliai. Išvados. Literatūros šaltiniai.


Darbo tikslas – išnagrinėti Lietuvos didžiųjų miestų keleivinio transporto sistemą ir jos ypatumus.

Plačiau aptarti pasirinktų Lietuvos miestų keleivinio transporto sistemas (Vilnius, Kaunas, Šiauliai).

Kauno mieste didžiausias dėmesys skiriamas autobusų maršrutams. Keleiviai vežami 35 miesto autobusų maršrutais, kuriuos aptarnauja miesto vežėjas UAB „Kauno autobusai“. Susisiekimą su priemiesčiais užtikrina 27 rajono autobusų maršrutai. Kaip ir Vilniuje, daugumą miesto keleivių perveža įmonės „Autrolis“ troleibusai, kurie kursuoja 14 dieninių ir 2 naktiniais (naktį iš penktadienio į šeštadienį ir iš šeštadienio į sekmadienį) maršrutais. Darbo dienomis išvažiuoja 86, o poilsio dienomis – 66 troleibusai. Į naktinius maršrutus išvažiuoja 2 troleibusai. Kadaise labiausiai paplitusi, o šiandien – labiausiai nykstanti transporto rūšis – maršrutiniai taksi. Šiuo metu mieste kursuoja 15 maršrutų, tai mažiau nei pusė kadaise buvusių. Priešingai nei kituose miestuose, Kaune yra daug maršrutų, kurie kursuoja ten, kur nėra kito miesto transporto ar jis važiuoja retai. Be miesto maršrutų, yra dar 19 rajoninių maršrutų, kurių dalis papildo rajono autobusų maršrutus.

Kaune pradėjo populiarėti CityBee sistema. Ją naudojant galima greičiau pasiekti reikiamą tikslą, nei naudojant viešąjį maršrutini transportą, vien dėl to, jog transporto priemonę vairuoja paslaugos vartotojas.

  • Transportas Referatas
  • Microsoft Word 57 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1028 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jaunius
  • Lietuvos didžiųjų miestų keleivinio transporto sistema ir jos ypatumai
    10 - 3 balsai (-ų)
Lietuvos didžiųjų miestų keleivinio transporto sistema ir jos ypatumai . (2017 m. Spalio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-didziuju-miestu-keleivinio-transporto-sistema-ir-jos-ypatumai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 05:00
×