Lietuvos draudimo įmonių perdraudimo veiklos rodiklių įvertinimas


Perdraudimo veikla lietuvoje. Perdraudimo veikla. Perdraudimo veiklos rezultatai. Perdraudimo rūšys. Kredito draudimas lietuvoje. Ne gyvybės draudimo rinką lietuvoje 2012.

Įvadas. Perdraudimas. Perdraudimo samprata. Perdraudimo reikšmė. Perdraudimo veiklos rezultatai. Perdraudimo rūšys. Lietuvos draudimo bendrovių perdraudimo veiklos rodiklių Lietuvoje įvertinimas. Išvados. Literatūros sąrašas. Summary.

3. Pasaulio ekonomikoje perdraudimo sektorius vaidina esminį vaidmenį, didmeniniu mastu drausdamas draudimo bendrovių riziką, kurią šios prisiima savo klientų vardu. Perdraudikai ne tik draudžia draudikus, jie taip pat yra stambūs finansiniai tarpininkai ir instituciniai investuotojai. Perdraudimo sektoriaus stabilumas yra gyvybiškai svarbus ne tik bendram draudimo sektoriaus stabilumui, bet taip pat didelės įtakos turi ir visai finansų sistemai.

5. Sparčiausias ne gyvybės augimas buvo 2002 metais, nes įsigaliojo „Transporto priemonių savininkų ir valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo įstatymas“. Augimas buvo ženklus ir sudarė net 65 proc. palyginus su 2001 metais. 2003 metais draudimo rinka sumažėjo 2,4 proc. kadangi paaštrėjusi konkurencija privertė koreguoti draudimo įmokų kainas

6. Didžiausias gyvybės draudimo sektoriaus pokytis buvo 2003 m., įmokų sumos augimą ir toliau lėmė 2002 metų gyvybės draudimo sutarčių sudarymo bumas, kilęs gyventojams skubant pasinaudoti ypač palankia pajamų mokesčio lengvata, taikyta iki 2003 metų sudarytoms gyvybės draudimo sutartims. Todėl 2003 metais įmokų augimui didžiausią įtaką darė periodinių įmokų pagal 2002 metų sutartis gavimas.

8. Spartus ekonomikos augimas, didesnė integracija su Vakarų Europos rinkomis, nekilnojamojo turto rinkos vystymasis,vartotojų įpročių bei perkamosios galios pokyčiai, tai priežastys lėmusios 2005 metų negyvybės draudimo rinkos augimą.

9. Įgyvendinus projektą, kurį realizuoja Priežiūros komisija dalyvaudama CEIOPS, jo valdybos ir darbo grupių veikloje. Europos Sąjungos draudimo ir perdraudimo sektoriaus reguliavimo ir priežiūros sistema, tuomet perdraudimo priežiūros sistema bus labai artima ne gyvybės draudimo veiklos priežiūros sistemai.

10. Didėjanti infliacija, kvalifikuotos darbo jėgos trūkumas, ekonominė migracija į Vakarus, didelė konkurencija - pagrindiniai veiksniai negatyviai įtakojantys draudimo rinką.

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 71 KB
  • 2012 m.
  • 35 puslapiai (6807 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ruta
  • Lietuvos draudimo įmonių perdraudimo veiklos rodiklių įvertinimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Lietuvos draudimo įmonių perdraudimo veiklos rodiklių įvertinimas. (2012 m. Birželio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-draudimo-imoniu-perdraudimo-veiklos-rodikliu-ivertinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 21:06
×