Lietuvos e valdžios internetinio puslapio įvertinimas


Įvadas. Internetinės svetainės kokybės vertinimo teoriniai aspektai. VPTCS kokybės modelis. Cao, Zhang ir Seydel. Rutgers” vertinimo metodas. E. Valdžios interneto svetainės vertinimas ,,Rutgers” metodu. Siūlymai e. Valdžios interneto svetainės gerinimui. Išvados. Literatūros šaltiniai.


Temos aktualumas: Šiais laikais internetinės svetainės įgavo didelį poreikį mūsų gyvenime. Beveik visos įmonės ir įstaigos turi asmenines, save reprezentuojančias internetines svetaines kuriose galime rasti reikalingą informaciją. Dėl šių priežasčių yra labai svarbu, kad internetinė svetainė būtų tinkamai pritaikyta vartotojams t.y. būtų randama visa svarbi informacija ir pritaikyta teisinga struktūra bei atitiktų visus reikalavimus.

Darbo tikslas: Atlikti e. valdžios viešųjų e. paslaugų teikimo internetinės svetainės kokybės vertinimą.

Atlikti e. valdžios viešųjų e. paslaugų interneto svetainės kokybės vertinimo analizę.

Moksliniai interneto svetainių kokybės tyrimai yra fragmentiški, todėl tikslinga kompleksiškai sisteminiu požiūriu ištirti veiksnius, lemiančius vartotojų požiūrį, nuostatas į e. paslaugų bei interneto svetainių kokybės suvokimą, identifikuoti elementus. Kyla poreikis kompleksiškai ištirti veiksnius, lemiančius vartotojų požiūrį, nuostatas į e. paslaugų bei interneto svetainių kokybės suvokimą. Mokslininkai pabrėžia gana skirtingus interneto svetainės elementus jos kokybei įvertinti. Viena iš priežasčių yra ta, kad vertinamos skirtingo tipo interneto svetainės: informacinės, mokomosios, komercinės, pramoginės. Be to, tyrimai, vertinimo metodai, siūlomi modeliai akcentuoja tam tikrus vertinimo pjūvius, atsižvelgiant į svetainės naudotojo, kūrėjo ar užsakovo interesus tiriamos skirtingų interneto svetainių elementų priklausomybės ir jų svarba vartotojo suvokiamai interneto svetainės vertei bei kokybei. (Calero et al. 2005)

Turinio analizė – tai interneto svetainės kokybės vertinimas. Tik atlikus vertinimus galimi kiti kūrimo ar tobulinimo veiksmai.

Struktūrų (angl. frames) tinkamumas įvairioms naršyklėms: evoliucionuojant naršyklėms problemos, susijusios su svetainės struktūros pavaizdavimu ir spausdinimu, sumažėjo. Tačiau skirtingų naršyklių problema išlieka aktuali, nes, kuriant svetainę, dažniausiai kokybė vertinama remiantis svetainės pavaizdavimu su viena ar dviem naršyklėmis, pamirštant apie kitas platformas. Todėl svetainės dažnai labai priklausomos nuo specifinių technologijų ir tampa nebetinkamos, kai tik atsiranda naujų technologijų ar nauja tos pačios technologijos versija. Čia kalbama apie nesuderintą naujų technologijų įdiegimo kūrėjo ir lankytojo tempą.

• Archyvo egzistavimas: dažnai gali reikti prireikti senesnės informacijos, todėl visuomet turėtų būti galimybė prieiti prie senesnės medžiagos. (Nielsen, 2003).

• Turinio datavimas: Lankytojams svarbu žinoti ar informacija aktuali ar pasenusi todėl svarbu jog visi straipsniai bei pranešimai būtų sudatuoti.

Rutgers vertinimo metodas yra skirtas miestų bei savivaldybės interneto svetainių kokybei vertinti. Jį sudaro penki komponentai:

  • Microsoft Word 187 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (2310 žodžiai)
  • Universitetas
  • Elp
  • Lietuvos e valdžios internetinio puslapio įvertinimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Lietuvos e valdžios internetinio puslapio įvertinimas. (2016 m. Lapkričio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-e-valdzios-internetinio-puslapio-ivertinimas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 08 d. 21:15
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo