Lietuvos ekonomikos problemos


Įvadas. Euro įvedimo įtaka Lietuvos ekonomikai. Nedarbas. Migracijos problema. Santykiai su Rusija. Atliekų kaupimas. Išvados. Literatūros ir kiti informacijos šaltiniai. Paveikslėlis 1. Kainų kitimas. Paveikslėlis 2. Darbo pasiūla ir paklausa. Paveikslėlis 3. Migracija. Paveikslėlis 4. Dujų tiekėjai. Paveikslėlis 5. Prekybos partneriai.

Pagrindinė šio darbo problema: Lietuvos ekonominės problemos.

Pagrindinis šio darbo tikslas yra atskleidus ekonominių problemų sampratą apžvelgti pagrindines šiuo metu Lietuvos ekonomiką kankinančias problemas.

Euro įvedimas Lietuvoje kelia nemažai skeptiškai nusiteikusių piliečių nepasitenkinimų, kurių tarimu didžiausias pavojus pereinant iš lito į eurą yra kainų kitimas – kilimas. Nedarbas Lietuvoje yra jau nenauja ekonominė problema, kuri iškyla ne tik dėl darbo vietų nebuvimo, tačiau ir dėl kvalifikuotų darbuotojų trūkumo. Dėl esamos migracijos problemos Lietuvą jau galima vadinti emigracijos šalimi, kadangi lyginant emigraciją su imigracija Lietuvoje, emigracija per pastaruosius dešimt metų viršija migracijos skaičių ne viena, o dažnai ir ne dviem dešimtimis tūkstančių. Dėl Rusijos ir Ukrainos konflikto Lietuvos santykiai su Rusija pasisuko ne į gerąją pusę, juk Rusija – viena diždiausių partnerių tiek perkant, tiek parduodant Lietuvos produkcijos prekes. Atliekų kaupimas labai priklauso nuo vartotojų, todėl reikia, kad kuo didesnis vartotojų skaičius šalyje būtų sąmoningi, nes tik tada atliekų kiekis nedidės, arba didės labai nežymiai, o juk to mes ir siekiame.

Apibendrinus teorinius teiginius galima teigti, kad ekonominės problemos – tai problemos iškylančios kiekvienoje valstybėje dėl įvarių priežasčių, kurios gali būti tiek konfliktai su kitomis šalimis, tiek nesutarimai pačioje valstyvės viduje.

Kas yra problema ? Problema gali būti suprantama kaip situacija, kuri netenkina, tačiau nežinoma kaip ją įveikt, sunkiai išsprendžiamas uždavinys, iškylantis žmonių tikslingoje veikloje ir reikalaujantis teorinio arba praktinio sprendimo. Ekonominės problemos gali būti labai įvario, pavyzdžiui tokios, kaip nedarbas, atliekų gausa, emigracija, infliacija,išteklių mažėjimas ir daug kitų.

Šiame referate apžvelgiamos kelios, mano atžvilgiu vienos iš svarbiausių ekonominių problemų Lietuvoje, šiomis dienomis:

Euro įvedimas (euro įvedimo pasėkmės Lietuvai bei jos gyventojams)

Vienas svarbiausių ekonominių uždavinių šių dienų Lietuvai yra euro įvedimas. Tapdama Europos Sąjungos nare, Lietuva įsipareigojo įsivesti bendrąją valiutą – eurą, kai tik atitiks konvergencijos (Mastrichto) kriterijus. Tai yra nemažas žingsnis Lietuvos ekonomikai, kuris galėtų užtikrinti šviesų rytojų, tačiau tai nėra ir lengva užduotis, kurią būtų galima atlikti per vieną dieną. Šiam, svarbiam žingsniui Lietuva ruošiasi jau ne vienerius metus. Kaip ir kiekvienam svarbiam nutarimui Lietuvos Respublikos seimas yra paruošęs planą skirtą tam, kad uždavinio vykdymas būtų skalndus. Kadangi nagrinėjame temą apie euro įvedimą Lietuvos Respublikoje, derėtų atkreipti dėmesį į „NACIONALINIĮ EURO ĮVEDIMO PLANĄ“. Šio plano bendrosuiose nuostatuose yra nurodyta, kad : Nacionalinio euro įvedimo plano tikslas yra numatyti pagrindinius euro įvedimo Lietuvos Respublikoje principus, būdą, laikotarpius ir priemones. Taigi kokie yra euro įvedimo principai, būdas, laikotarpis bei priemonės ir kaip jie gali paveikti (ar jau paveikė) Lietuvos ekonomiką?

  • Microsoft Word 225 KB
  • 2015 m.
  • 16 puslapių (2643 žodžiai)
  • Universitetas
  • Viktorija
  • Lietuvos ekonomikos problemos
    10 - 9 balsai (-ų)
Lietuvos ekonomikos problemos. (2015 m. Balandžio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-ekonomikos-problemos.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 10:41
×