Lietuvos ekonomikos stiprybės, silpnybės, grėsmės ir galimybės


Lietuvos stiprybes. Stiprybės silpnybės galimybes gresmes. Stiprybes silpnybes ekonomika. Lietuvos ekonomikos silpnybes. Lietuvos silpnybes. Lietuvos ekonomines galimybes. Lietuvos ukio stiprybes ir silpnybes. Didžiausia stiprybė darbe. Ekonomika kokia lietuvoja. Lietuvos pilieciu silpnybes ir stiprybes.

Įvadas. Ekonomikos stiprybės. Ekonomikos silpnybės. Ekonomikos grėsmės. Ekonomikos galimybės. Išvados. Literatūros sąrašas. Lietuvoje vyraujant sunkmečio laikotarpiui kiekvienam lr piliečiui labai aktualu yra žinoti kokia yra šalies ekonominė situacija ir kaip ji gali keistis artimiausiu metu. Svarbu yra laiku įžvelgti ekonomines silpnybes, kad būtų galima numatyti šalyje kylančias grėsmes ir kaip tik įmanoma greičiau ir efektyviau jų išvengti. Taip pat aktualu žinoti kokios yra lietuvos ekonomikos galimybės tiek šalies viduje, tiek bendradarbiaujant su kitomis valstybėmis. Didelę įtaką šalies ekonomikai turi Lietuvos stipriųjų pusių tinkamas panaudojimas.

Lietuvoje vyraujant sunkmečio laikotarpiui kiekvienam lr piliečiui labai aktualu yra žinoti kokia yra šalies ekonominė situacija ir kaip ji gali keistis artimiausiu metu. Didelę įtaką šalies ekonomikai turi Lietuvos stipriųjų pdarbo tikslas: įvertinti li dabartinėje Lietuvos situacijoje, esant sunkmečio laikotarpiui, nelengva yra įžvelgti šalies ekonomikos stiprybės. Aišku tik tai, kad didžiausia stiprybė mūsų ekonomikoje yra žmoniškieji ištekliai. Beveik visi Lietuvos gyventojai yra raštingi, o tai didelis šalies laimėjimas. Dauguma mūsų piliečių stengiasi tobulinti savo mokymosi įgūdžius mokydamiesi, studijuodami, lankydami įvairius specialybinius kursus. Lietuvos gyventojai kelia kvalifikaciją, taip siekdami ateityje gauti gerai atlyginamą darbą, o savo šalį aprūpinti kvalifikuota darbo jėga.

Pasak a. Jakučio, v. Petraškevičiaus, a. Stepanovo, l. Šečkutės, s. Zaicev (2000, p. 120) šiuolaikinės gamybos poreikius tenkina darbo jėga, turinti tam tikrą kvalifikaciją. Autoriai teigia, kad tokiai kvalifikacijai įgyti reikalingas tiek bendrasis, tiek specialusis išsilavinimas, kurio įgijimas yra tiesiog neįmanomas be mokymosi atsitraukus nuo gamybos. Jei tokį sprendimą mokytis ar ne priima individas arba šeima, jis susiduria su dilema, nes reikia rinktis tarp menkai kvalifikuoto darbo ir teikiamų pajamų tam tikru momentu bei mokslo, kuris įgalins dirbti kvalifikuotą darbą ateityje. Visiškai natūralu ir tai, kad individas gali atsisakyti pajamų šiandien dėl didesnių pajamų, kurias galės gauti rytoj.

B. Martinkaus ir v. Žilinsko (1997, p. 217) teigimu, žmogus savo darbu (fiziniais ir protiniais gebėjimais) sukuria produktą, atlieka paslaugas, atranda naujus bei tobulina esamus gamybos procesus. Kylant mokslo ir technikos pažangai, žmogaus darbas darosi sudėtingas, lengvėja, tačiau reikalauja geresnių specialybinių žinių. Todėl Lietuvoje gausu įvairių aukštojo mokslo institucijų, kurios ruošia įvairius specialistus. Taip pat autoriai teigia, kad šalies ekonomikos lygis ir potencialas priklauso nuo darbingų žmonių darbo. Tokie žmonės savo darbu kuria materialines vertybes ir teikia paslaugas, kurios tenkina mūsų pačių poreikius. Taigi bendras, tinkamų darbuotis šalies ūkyje, skaičius nusako Lietuvos respublikos darbo jėgą, kurios šiuo metu taip pat yra gausu, nepaisant to, kad Lietuvoje daug bedarbių žmonių.

A. Jakutis, v. Petraškevičius, a. Stepanovas, l. Šečkutė, s. Zaicev (2000, p. 138) pabrėžia, kad darbas, žemė ir kapitalas yra vieninteliai pajamų šaltiniai rinkos ekonomikoje.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2010 m.
  • 15 puslapių (3952 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ene
  • Lietuvos ekonomikos stiprybės, silpnybės, grėsmės ir galimybės
    10 - 1 balsai (-ų)
Lietuvos ekonomikos stiprybės, silpnybės, grėsmės ir galimybės. (2010 m. Gruodžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-ekonomikos-stiprybes-silpnybes-gresmes-ir-galimybes.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 20:28
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo