Lietuvos ekonominė priklausomybė nuo kitų šalių - energetikos klausimas Rusija


Įvadas. Energetinės priklausomybės priežastys. Energetinės priklausomybės grėsmės. Energetinės nepriklausomybės sprendimai. Išvados. Literatūros šaltiniai.


Šiuolaikinėje visuomenėje tarp daugelio kitų ekonominių grėsmių neretai įvardijama ir Lietuvai itin aktuali - energetinės priklausomybės realija. Šaliai, palyginti neseniai atgavusiai nepriklausomybę ir priklausančiai posovietinių valstybių blokui šis klausimas yra itin opus ir aštrus. Visiška energetinė nepriklausomybė dažniausiai suvokiama kaip nuosavų gamtinių išteklių pakankamas turėjimas arba atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimas. Deja, Lietuva nei vienu nei kitu pasigirti negali. Tokiu atveju belieka paskirstyti energijos ir jos gamybos žaliavų pirkimo riziką keletui patikimų ir ekonomiškai bei politiškai stiprių šalių. Tačiau vėlgi, deja ir šiuo klausimu Lietuva pasigirti niekuo negali. Šiame rašto darbe mes aptarsime pagrindines energetinės priklausomybės priežastis, grėsmes, vyriausybės bandymus keisti situaciją ir pateiksime veiksmų sąrašą, kaip mūsų šalis galėtų ir jau bando užsitikrinti energetinį, o kartu ir ekonominį saugumą šiame globaliais procesais varomame pasaulyje.

Lietuvos atveju, energetinė priklausomybė nuo vienos šalies kelia rimtą pavojų šalies socialinei, politinei ir, svarbiausia, ekonominei gerovei. Nenumaldomai augant gamybos tempams, globalėjant įmonių veiklai, plečiantis tarptautinei prekybai, išaugus vartojimui ir pramonei jaučiamas nuolatinis ir augantis energijos išteklių poreikis. Štai būtent todėl energetinė priklausomybė nuo kainas laisvai reguliuojančio ir pasiūlą valdančio vieno vienintelio tiekėjo yra pavojinga šalies ekonominiam stabilumui. Tai kritinės svarbos klausimas, kurio sprendimas galutinai iki šiol nepriimtas ir su laiku darosi vis aktualesnis vartotojiškai visuomenei.

  • Ekonomika Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 24 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1133 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rugilė
  • Lietuvos ekonominė priklausomybė nuo kitų šalių - energetikos klausimas Rusija
    10 - 5 balsai (-ų)
Lietuvos ekonominė priklausomybė nuo kitų šalių - energetikos klausimas Rusija. (2016 m. Gegužės 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-ekonomine-priklausomybe-nuo-kitu-saliu-energetikos-klausimas-rusija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 20:00
×