Lietuvos ekonominio augimo perspektyvų ir galimybių pristatymas ir vertinimas


Santrauka. Įvadas. Literatūros apžvalga. Teoriniai ekonominio augimo aspektai. Lietuvos ekonominio augimo perspektyvos ir galimybės. Išvados. Literatūros ir šaltinių sąrašas.


Rašto darbo tikslas – išanalizuoti Lietuvos ekonominio augimo perspektyvas ir galimybes.

Rašto darbas yra suskirstytas į tris dalis. Pirmoji ir antroji dalys yra daugiau teorinės, kuriose pateikiama literatūros apžvalga. Trečioji dalis yra daugiau analitinė.

Pirmojoje dalyje apžvelgiami trijų skirtingų autorių teiginiai apie ekonominio augimo sampratą.

Antroji darbo dalis iš esmės papildo pirmąją darbo dalį. Joje analizuojami literatūros šaltiniai, pateikiama teorinė ekonominio augimo samprata, apžvelgiami teoriniai aspektai.

Trečiojoje darbo dalyje pateikiama Lietuvos banko mūsų šalies ekonominė apžvalga paskutiniaisiais metais. Situacijos analizė leidžia įvertinti ir Lietuvos augimo perspektyvas ir galimybes.

Atlikta literatūros analizė leido padaryti tokias išvadas: skirtingi autoriai ekonomikos augimą laiko vienu pagrindinių ekonomikos plėtros tikslų, jį įvardija kaip nuolatinę ūkio plėtojimo tendenciją, o nagrinėjant teorinį ekonominio augimo aspektą išskiria tris pagrindinius ekonomikos augimo šaltinius: technologijos pažangą, kapitalo padidėjimą ir dirbančiųjų skaičių. Aptariant Lietuvos ekonominio augimo perspektyvas, galima būtų tikėtis jog, šalies ūkio plėtrą ir toliau ribos gerokai mažesnis ES paramos lėšų panaudojimas. Padėtį statybų sektoriuje gali pabloginti tai, kad mažėja investicijų į gyvenamuosius pastatus. Tikėtina, kad darbo pajamos toliau augs, o tai skatins privatųjį vartojimą. Neapibrėžtumas, kylantis dėl JK referendumo rezultatų, Lietuvos realiojo BVP augimo tempą gali sumažinti. Numatoma, kad Lietuvos realusis BVP 2017 m. padidės iki 3,3 %. 2017 m. infliacija turėtų padidėti, nes kol kas manoma, kad pasaulinės energijos žaliavų kainos kitąmet bus didesnės nei šiemet.

Per pastarąjį dešimtmetį pasaulyje vyko didžiulių pokyčių. Tarp jų reikėtų paminėti pasaulinę finansų ir ekonomikos krizę, aštrėjančią konkurenciją tarptautinėse rinkose, politinius neramumus, technologinius pokyčius, didėjančią gamtos išteklių stygiaus problemą, augančius migraciją ir nedarbą, demografinius pokyčius. Visa tai turėjo įtakos pasaulinėje ekonomikoje, kas siejama su žmogiškojo kapitalo augimu, socialine pažanga, saugumu, ekonomikos struktūriniais pokyčiais, skatinančiais visuomenės gyvenimo kokybės kilimą, ir kitais rodikliais. Darytina išvada, kad ekonominis augimas privalo būti derinamas su visuomenės ir aplinkos vystymosi dėsniais.

Ekonominio augimo klausimas visada bus aktualus visame pasaulyje, kadangi augimo procesas yra labai sudėtingas ir pasireiškia kaip ilgalaikė tendencija. Ekonominis augimas neužtikrina didesnės šalies gerovės, bet yra viena iš sąlygų šalies gerovei kurti.

Išanalizuoti Lietuvos ekonominio augimo pažangą per paskutiniuosius metus bei galimas perspektyvas.

Darbo struktūra. Rašto darbas yra suskirstytas į tris dalis. Pirmoji ir antroji dalys yra daugiau teorinės, kuriose pateikiama literatūros apžvalga. Trečioji dalis yra daugiau analitinė.

  • Microsoft Word 609 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2484 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ilona
  • Lietuvos ekonominio augimo perspektyvų ir galimybių pristatymas ir vertinimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Lietuvos ekonominio augimo perspektyvų ir galimybių pristatymas ir vertinimas. (2016 m. Gruodžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-ekonominio-augimo-perspektyvu-ir-galimybiu-pristatymas-ir-vertinimas.html Peržiūrėta 2020 m. Kovo 31 d. 23:16
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo