Lietuvos eksportas ir importas


Eksportas ir importas lietuvoje. Importas lietuvoje. Importas ir eksportas lietuvoje. Lietuvos importas ir eksportas. Eksportas importas lietuvoje. Lietuvos importas. Importas ekonomika. Importas eksportas lietuvoje. Importas is lietuvos. Importas referatas.

Įvadas. Eksporto ir importo esmė ir vaidmuo Lietuvos ekonomikoje. Eksporto ir importo esmė ir juos sąlygojantys veiksniai. Lietuvos eksporto ir importo analitinė apžvalga. Eksporto ir importo būklė Lietuvoje. Lietuvos eksportas į šalis pagrindines prekybos partneres. Lietuvos importas iš šalių pagrindinių prekybos partnerių. Eksporto ir importo kontrolė. Lietuvos eksporto ir importo tendencijos ir efektyvumas. Išvados ir pasiūlymai. Literatūros sąrašas.

Pastaraisiais metais tarptautinė prekyba auga daug greičiau negu pasaulinė gamyba, todėl ji darosi vis svarbesne sudėtine daugumo šalių ekonomikos dalimi. Eksportas ir importas sukuria sąlygas plėtoti kiekvienos šalies ūkio specializaciją, geriau panaudoti turimus darbo, materialinius ir finansinius išteklius. Nagrinėjant eksportą ir importą galima nustatyti ne tik šalies realiai prekyboje gautą naudą ar patirtą nuostolį, bet ir ūkio aktyvumą, konkurencingumą pasaulio rinkose, vykdomos užsienio perkybos politikos veiksmingumą.

Šio darbo tikslas – išnagrinėti 2000 m. Eksporto ir importo kitimo tendencijas Lietuvoje. Siekiant išsamiau apibūdinti Lietuvos užsienio prekybą, darbe išnagrinėttarptautiniai prekių mainai yra visų šalių didesnio ekonominio progreso ir turto šaltinis. Užsienio prekyba sukuria sąlygas plėtoti kiekvienos šalies ūkio specializaciją, geriau panaudoti turimus darbo, materialinius ir finansinius išteklius. Būtent prekių eksportas ir importas yra tie kriterijai, kurių kitimas ne tik rodo šalies faktiškai prekyboje gautą naudą ar patirtą nuostolį, bet ir leidžia spręsti apie jos ūkio aktyvumą, konkurencingumą pasaulio rinkose, vykdomos užsienio prekybos politikos veiksmingumą.

Paprastai eksportas yra apibūdinamas kaip - prekės, paslaugos ir ilgalaikis turtas parduodami ir išvežami į užsienio šalis, o importas - prekės, paslaugos ir pagrindiniai aktyvai, perkami iš užsienio šalių ir įveeksportas kartu su importu sudaro šalies mokėjimo balansą. Didelis importo skverbimasis į ekonomiką, nesuderintas su lygiaverčiu eksporto kiekiu, gali sukelti mokėjimų balanso sunkumų, šalies pajamų ir gaminamos produkcijos mažėjimą.

  • Microsoft Word 90 KB
  • 2011 m.
  • 24 puslapiai (5941 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lietuvos eksportas ir importas
    10 - 1 balsai (-ų)
Lietuvos eksportas ir importas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-eksportas-ir-importas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 19 d. 14:45
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo