Lietuvos eksportas referatas


Herfindahl–Hirschman Indeksas. Lietuvos eksportas pagal kombinuotos nomenklatūros prekių grupes. Lietuvos eksportas statybos sektoriuje. Lietuvos eksporto tendencijos19 Apibendrinimas. Šaltiniai.


Taip pat galime palyginti Baltijos šalių be Lenkijos eksporto tendencija .ES-28 prekybos ir paslaugų eksportas lyginant su BVP padidėjo nuo 35,7 iki 44,7 procentų (2004-2012 metais), Estijos atitinkamai nuo 73,1 iki 92,5 %, Latvijos - nuo44 iki 61,1% ir Lietuvos - nuo 51,9 iki 84,2 %. Taip pat pastebimas didėjantis Lenkijos ekonomikos atvirumas: nuo 37,5 iki 46,2%. Visgi dėl didėlės vidinės rinkos Lenkijos ekonomika pagal priklausomybę nuo eksporto yra labiau panaši į bendra ES-28 vidurkį – kas suteikia stabilumo ekonominiam šalies vystymuisi.

Lyginant Lietuvos eksportą su Europos sąjungos galime daryti išvadą kad Europos sąjungos naujosios narės (įstojusios 2004 ir 2007) yra atviresnės eksporto rinkai lyginant su senbuvėmis. Žinoma yra išimčių atsirandančių dėl mažos vidinės rinkos.

Grafike matome Lietuvos eksporto 2000m kryptys, daugiausiai buvo eksportuota tekstilės ir jos dirbiniu, medienos bei trąšų. Mažiausiai Lietuva eksportavo mėsos produktų bei pieno produktų.

Grafike pateiktas 2003 metais eksportuotų lietuviškų prekių sąrašas. Matome, kad pagrindinė eksporto prekė buvo elektros energija, o mažiausiai iš Lietuvos buvo išvežta mėsos ir jos gaminių, pieno produktų, cemento.

Lyginant su 2000m, stipriausiai išaugo elektros eksportas, taip pat augo tekstilės gaminių, mazuto, trąšų eksportas. Beveik nepakito benzino ir dyzelino eksporto kiekis.

Grafike pavaizduota Lietuvos eksporto 2006m kryptys. Didžiausią dalį sudaro tekstiliniai dirbiniai, trašos. Mažai eksportuojama mėsos, pieno gaminių, naftos dujų.

Palyginus su 2003m stipriai sumažėjo elektros energijos eksportas, kitų medžiagų eksportas kito nežymiai

Grafike pavaizduota 2009m eksporto rūšys. Daugiausiai buvo eksportuota mineralinių produktų, cheminių produktų, įvairios technikos. Mažiausiai buvo eksportuojama augaliniu ir gyvulinių riebalu, akmens dirbiniu. Bendrai 2009 metais eksporto kiekiai mažėjo dėl prasidėjusios pasaulinės finansinės ekonomikos krizės.

Grafike pavaizduota 2012 metu eksporto duomenys. Kaip ir 2009m. daugiausiai buvo eksportuojama Mineraliniu produktų. Tiesa 2012m jų eksportas išaugo dvigubai.

Mažiausiai eksportuojami produktai išliko akmens dirbiniai ir riebalai.

Eksporto kiekis 2012m stipriai padidėjo palyginus su 2009m dėl besitęsiančių Euro zonos šalių skolų krizių Lietuva persiorientavimo į kitas rinkas ir eksportas stipriai išaugo lyginant su BVP.

Grafike matome Lietuvos eksporto augimą - mažėjimą 2000-2012m, vertinant metinį eksporto pokytį galime matyti, jog paslaugų eksportas nėra atsparesnis pasaulinės ekonomikos įtakai. Dėl to priežasties eksportas smarkiai krito 2009m, prasidėjus ekonominei krizei. Taip pat mažas augimas užfiksuotas 2004m, tai galima paaiškinti įstojimu i Europos sąjungą, verslinkai tapo atsargesni ir stengėsi stebėti pasikeitusią situacija.

diagramoje matome pagrindinės Lietuvos eksporto kryptis, Lietuva pagrinde koncentruojasi geografiškai artimas šalis: Rusija, Latvija ir Estija. Tačiau tai žalinga Lietuvos ekonomikai dėl lėto Rusijos ekonomikos vystymosi dėl šios priežasties eksporto didėjimas mažėja ne tik i Rusija, bet ir i Baltijos šalis kurios glaudžiai ekonomiškai susiejusias su Rusijos vystymusi. Siekiant stiprinti Lietuvos prekių eksportą, būtiną stiprinti eksporto rinkas į globalines rinkas: Aziją, Šiaurės ir Pietų Ameriką.

Lietuvos respublika eksportuoja į daugelį aplinkinių valstybių todėl nemaža prekybos dalis vyksta taip vadinama dvišale prekyba. Šiame darbo skyriuje bus apžvelgtos pagrindinės Lietuvos eksporto kryptys ir kokios prekės yra išvežamos. Duomenys imami iš Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos tinklalapio. Pagrindinės eksporto kryptys:

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 1401 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (3379 žodžiai)
  • Gintas
  • Lietuvos eksportas referatas
    10 - 4 balsai (-ų)
Lietuvos eksportas referatas. (2016 m. Balandžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-eksportas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 17:24
×