Lietuvos eksporto ir importo analizė


Eksporto analize. Lietuvos eksportas ir importas analize. Lietuvos eksporto analize. Importo ir eksporto statistinis tyrimas. Lietuvos importo eksporto analizė. Importo motyvai. Lietuvos tarptautine prekyba. Eksporto veiklos analize. Eksporto ir importo priezastys. Lietuvos eksporto/ importo analize.

Įvadas. Teorinė dalis. Užsienio prekybos esmė. Užsienio prekybos priežastys. Importo motyvai. Eksporto motyvai. Praktinė dalis. Importo ir eksporto statistinis tyrimas. Santykinių dydžių apskaičiavimas. Importo ir eksporto rodiklių apskaičiavimas. Importo ir eksporto variacijos matavimas. Dinamikos eilučių rodiklių apskaičiavimas. Išvados. Literatūra.

Kiekviena valstybė suinteresuota, kad jos šalies ekonomika būtų kuo labiau išvystyta ir subalansuota. Svarbią šalies ekonomikos struktūros dalį sudaro jos ūkio tarptautiniai ekonominiai ryšiai. Jie didele dalimi lemia ūkio proporcijas ir jų gerinimo galimybes, racionalų šalies išteklių naudojimą, šalies gyventojų gerovę. Tarptautiniai ekonominiai ryšiai įgyvendinami per tarptautinę komercinę veiklą. Tai verslo veiklos sfera, reikalaujanti ypatingų teorinių ir praktinių žinių. Tarptautinė komercinė veikla paprastai nusakoma vienu terminu – tai užsienio prekyba. Užsienio prekyba yra labai sudėtingas procesas, kurio efektyvumą lemia daugelis mikro ir makro veiksnių. Ūkio statistika yra pagrindinė priemonė planuojant ekonominę politiką, analizuojant verslo tendencijas, todėl nuolat didėja šios statistikos paklausa.

Užsienio prekybos analizės metodų yra pakankamai daug. Atsižvelgiant į tyrimo objektą, tikslus, esamų duomenų kiekį ir objektyvumą racionalu naudoti įvairdarbo uždaviniai: išanalizuoti turimus šalių eksporto ir importo statistinius duomenis nuo 2000metų iki 2004metų, apžvelgiant užsienio perkybos balansą.

Darbo metodai: literatūros analizė, siekiant apžvelgti pardavėjų, pirkėjų ir tarpininkų, tai tarptautiniai ekonominiai ryšiai, kurie yra įgyvendinami per tarptautinę komercinę veiklą, reikalaujančią ypatingų teorinių ir praktinių žinių, susijusių su tarptautinių komercinių operacijų organizavimu ir technika [1]. Nuo to priklauso materialinių gėrybių ir įvairiausių paslaugų tarpįvykdyti sandorį, Atlikti visus veiksmus, leidžiančius realiai įgyvendinti sandorio sutartyje numatytas sąlygas.

Nurodyti veiksmai yra komercinio pobūdžio, o mainų operacijos yra komercinės operacijos. Iš esmės tai vadybinė veikla, apimanti planavimą, organizavimą ir kontrolę. Čia galioja bendrieji vadybos principai. Kadangi komercinės operacijos vyksta su užsienio partneriais, susiformuoja specifiniai veiklos bruožai, kurie vadinami įmonės tarptautine veikla. Ji skirta vykdyti įmonės eksporto ir importo operacijoms, valdyti tarptautinių įmonių kūrimą, gamybą, investicijas, pagamintos produkcijos realizavimą užsienyje ir pan. [2].

Taigi tarptautinė komercinė veikla – tai įvairios paskirties įmonių ir kitokių organizacinių struktūrų komercinės operacijos pasaulinėje rinkoje.

Atsižvelgiant į tarptautinių komercitarptautiniai mokslo ir technikos produkcijos mainai, apimantys prdaugelyje literatūros šaltinių užsienio prekybos priežastys nagrinėjamos, išskiriant makro ir mikro aspektrus.

  • Microsoft Word 91 KB
  • 2011 m.
  • 22 puslapiai (3413 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mantė
  • Lietuvos eksporto ir importo analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Lietuvos eksporto ir importo analizė. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-eksporto-ir-importo-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 25 d. 00:50
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo