Lietuvos elektrinės


Hidroelektrines referatas. Lietuvos elektrines referatas. Referatas lietuvos elektrines. Galingiausia lietuvoje šiluminė ir hidro elektrinės. Skaidres apie lietuvos elektrines. Atomine elektrine kursinis. Rietavo elektrine. Referatas , lietuvos elektrines. Referatai atomines elektrines lietuvoje. Referatas hidroelektrines lietuvos.

Turinys. Įvadas. Ignalinos atominė elektrinė. Rietavo elektrinė. Vilniaus termofikacinė elektrinė. Kauno termofikacinė elektrinė. Kauno hidroelektrinė. Petrašiūnų elektrinė. Mažeikių termofikacinė elektrinė. Panevėžio termofikacinė elektrinė. Elektrėnų elektrinė. Kaišiadorių hidroakumuliacinė elektrinė. Naudota literatūra.

Jėgainė, elektrinė – pramonės įmonė su visu specialių statinių ir įrenginių kompleksu, atskira jėgainė arba įrenginys laive, traukinyje ar laikinoje gyvenvietėje elektrai gaminti, kuri energijos šaltiniuose sukauptą potencinę energiją paverčiama elektros energija.

Pagrindinis elektrinės įrenginys yra generatorius, kuris mechaninę energiją verčia elektros lauku, kuriame susikaupusi elektrostatinė įtampa transformuojama ir tolygiai perduodama elektros laidais į tinklą, o jušiluminė jėgainė arba elektrinė, kurioje iš specialiame katile deginamo kuro gaunama garo šiluminė energija nukreipiama į garo mašiną, joje paverčiama mechanine energija, o ši generatoriuje transformuojama į elektros energiją.

Branduolinė jėgainė arba atominė elektrinė, kurioje šiluminę energiją sukuria valdoma branduolinė reakcija. Pavyzdys yra ignalihidroakumuliacinė elektrinė, kuri esant energijos pertekliui veikia kaip vandens siurblys, pumpuojantis vandenį iš žemutinio baseino į aukštutinį, o esant energijos poreikiui – kaip paprasta hidroelektrinė.

Potvynių arba bangų elektrinės, kuriose mechaninė energija gaunama panaudojant vandens lygio svyrasaulės elektrinė, kurioje saulės spinduliuojama šviesos energija ignalinos atominė elektrinė (ignalinos ae, santrumpa iae) – vienintelė baltijos šalyse Lietuvos energetinės sistemos branduolinė jėgainė, turinti didžiausią pasaulyje reaktorių, įrašytą į gineso rekordų knygą. Pastatyta Lietuvoje, šalia sienos su baltarusija. Greta jėgainės darbuotojams pastatytas visagino miestas (ankstesnis sniečkus). Jėgainėje buvo numatyti keturi reaktoriai, tačiau pastatyti ir paleisti tik du. Trečiojo ir ketvirtojo statyba buvo nutraukta. Trečiasis jau buvo visiškai pastatytas, liko jį tik paleisti įleidžiant kurą, o ketvirtojo buvo tik pamatai.

Jėgainė pradėta statyti 1975 metais. 1983 m. Ėmė dirbti pirmasis reaktorius, 1987 m. – antrasis reaktorius. Pirmasis reaktorius uždarytas 2004 metais, antrasis - 2009 m.

Ignalinos ae veikia kanalo tipo šiluminių neutronų vandens-grafito branduoliniai reaktoriai rbmk-. Toks energetinis reaktorius savo laiku buvo galingiausias pasaulyje tiek pagal projektinę šiluminę, tiek pagal elektrinę galią. Šiluminė elektrinės vieno bloko galia – 4800 mw, elektrinė galia – 1500 mw, tačiau vėliau šiluminė galia buvo apribota iki 4200 mw.

  • Fizika Referatas
  • Microsoft Word 860 KB
  • 2011 m.
  • 15 puslapių (2960 žodžiai)
  • Mokykla
  • Gintare
  • Lietuvos elektrinės
    10 - 1 balsai (-ų)
Lietuvos elektrinės. (2011 m. Vasario 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-elektrines.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 21:37
×