Lietuvos emigrantų sportinė kultūra Danijoje ir Norvegijoje


Įvadas. Danija ir jos sportas. Lietuvių emigrantų integracija sportinėje kultūroje. Populiariausios sporto šakos Danijoje. Lietuvos emigrantų sportinė gyvensena Lietuvoje ir Danijoje. Norvegija ir jos sportas. Lietuvių emigrantų integracija sportinėje kultūroje. Populiariausios sporto šakos Norvegijoje. Lietuvos emigrantų sportinė kultūra Lietuvoje ir Norvegijoje. Lietuvos emigrantų sportinės kultūros palyginimas Danijoje ir Norvegijoje. Išvados. Priedai.

Dauguma tarpvalstybinių procesų vyksta kultūriniais, socialiniais, ekonominiais,ar globaliniais keliais. Norėdamas geriau pažinti Lietuvos emigranto gyvenseną Norvegijoje ar Danijoje, norima į tai pažvelgti iš sporto pusės. Kursinis darbas turi pristatyti analizuojamų faktų rezultatus,o šiame darbe analizuojami faktai , tai sporto šakų populiarumasLietuvoje, Danijoje, Norvegijoje, domėjimasis ir dalyvavimas sportinėje šalių veikloje.

Darbo objektas – Lietuvos emigrantų sportinės ir kultūrinės veiklos adaptacija Baltijos regiono šalyse – Norvegijoje ir Danijoje.

Darbo tikslas – išsiaiškinti pagrindinius kultūrinius ir sportinius panašumus, ir skirtumus, skirtingose Baltijos regiono vietose – Lietuvoje, Danijoje ir Norvegijoje.

Darbo uždaviniai:

Ištirti žmonių domėjimąsi sporto šakomis gyvenant Lietuvoje.

Išanalizuoti Lietuvos emigrantų domėjimąsi sporto šakomis emigravus į Daniją, ar Norvegiją.

Išsiaiškinti ar emigranto sportinė gyvensena keičiasi, atkeliavus į kitą šalį, kitą kultūrą.

Išsiaiškintiar Lietuvos emigrantas iškeliavęs svetur prisitaiko prie tose šalyse dominuojančių sporto šakų, ar save realizuoja tokiose pat sporto šakose, kokios populiarios ir Lietuvoje.

Nustatyti skirtumus ir panašumus tarp sportinės gyvensenos tiek gyvenant Lietuvoje, tiek emigravus į Daniją, ar Norvegiją.

Darbo aktualumas ir naujumas.Mokslinių darbų rašytų šia tema nėra, todėl ši tema yra nauja.Darbo aktualumas pažymimas dėsninga tendencija tampančiu, didėjančiu emigracijos protrūkiu į Skandinavijos šalis. Darbų rašytų apie emigrantus, jų laisvalaikį, išvykimo priežastis buvo, tačiau kalbant apie emigrantų sportines veiklas - nebuvo. Panašių, šią tema rašytų straipsnių, mokslinių pranešimų kalbančių apie emigrantų tautinį tapatumą, identitetą, paveldą yra, tačiau kalbančių, apie emigrantų sportinės išraiškos formas Danijoje, ar Norvegijoje – nėra. Panašiomis temomis apie migrantus ir pačią emigraciją buvo rašyta nemažai straipsnių. Irena Šutinienė rašė apie „ Lietuvių migrantų, tautinio identitetotransformacijos : tarp aktualizavimo ir asimiliacijos.“ Jolanta Kuznecovienė – „ Iš teritorinio identiteto alternatyvos : lietuvių emigrantai Airijoje, Anglijoje, Ispanijoje ir Norvegijoje.“ Taip pat apie Norvegiją rašė – Darius Daukšas – „ Būti lietuviu čia ir ten: migrantų iš Lietuvos atvejis.“ Daugiau sportą Lietuvoje tyrinėjo- Ingvaras Butautas – „ „ Mus vienija alus ir pergalės?“ arba sportas ir lietuviškoji tapatybė.“

Darbo struktūra.Be įvado, išvadų ir literatūros sąrašo darbą sudarys trys dėstymo dalys.Pirmoji jų - Danijos sportas.Šią dalį sudaro du skyriai - populiariausias sportas Danijoje ir Lietuvos emigrantų sportinė gyvensena Lietuvoje, ir Danijoje. Antrojoje dalyje rašoma apie Norvegijos populiariausias sporto šakas bei Lietuvos emigrantų sportinę gyvenseną Norvegijoje. Trečioji dalis skirta Lietuvos emigrantų sportinės gyvensenos palyginimui tarp Danijos ir Norvegijos

Danijoje, kaip ir visame pasaulyje sportu užsiiminėjama nuo ankstyvos senovės, tačiau kaip ir visur įvairios sporto šakos pasiskirsčiusios netolygiai ir skirtingai. Danijoje Nacionaliniusportu laikomas futbolas,ryškiausius rezultatus vyrų futbolo rinktinei pavyko pasiekti nuo 1984m. iki 2004m., kuomet 6 kart iš eilės dalyvauta Europos futbolo čempionatuose, o 1992 metais pavyko ir nugalėti.Taip pat 1995 metais Danija laimėjo viena iš prestižiškiausių apdovanojimų – Konfederacijų taurę. Iš 5,5 milijonų šalies gyventojų 313000 žmonių užsiiminėja futbolu įvairiuose profesionaliuose ir neprofesionaliuose futbolo klubuose, kurių Danijoje yra apie 1600. Kitos populiariausios sporto šakos : rankinis, dviračių sportas, badmintonas ir sparčiau populiarėjantis golfas.

Rankinio propagavimu užsiima apie 146.000 žmonių. Tiek moterų, tiek vyrų nacionalinės rinktinės čempionatuose,kelia sau aukščiausius tikslus bei kovoja dėl aukščiausios prabos medalių. Danijos moterų rinktinė tris kart laimėjo Olimpinių žaidynių aukso medalius, tris kart tapo Europos čempionėmis ir kartą laimėjo pasaulio čempionato auksą. Vyrų rankinio rinktinė dukart iškovojo Europos čempionų titulus.

Badmintonas – dar viena sporto šaka, kuri yra tarp populiariausių Danijoje. Ši valstybė, stipriausia badmintono valstybė Europoje. Nuo 1977 metų laimėta 10 aukso medalių Pasaulio čempionatuose. Taip pat, Danijai vienintelei Europos valstybei pavyko laimėti Olimpinių žaidynių aukso medalį.

Dviračių sportas Danijai atnešė daug titulų ir tarptautinį pripažinimą, šios šalies sportininkai vieni geriausių dviratininkų pasaulyje, o ir dažnai kiekvieno dano pagrindinė transporto priemonė tampa dviratis.Golfas kaip ir daugelyje turtingų pasaulio šalių užima vis didesnę vietą tarp visų sportų šakų. Danijoje šis sportas populiarus tarp šiek tiek vyresnio amžiaus žmonių.

Lietuvos emigrantų sportinė gyvensena Lietuvoje ir Danijoje

Nors Lietuvos Respublikos piliečiai nesudaro didesnės mažumos Danijoje, ši valstybė tampa vis patrauklesniu emigrantų židiniu Europoje. Geografiniai panašumai, Europos Sąjungos narystė bei aukštas ekonomikos lygis leidžia Lietuvos piliečiams čia ieškoti geresnio gyvenimo.Didžioji dalis danų mato Daniją kaip bendruomenę, kurioje kiekvienas prisideda prie darnios visuomenės vystymosi ir užtikrintos ateities kūrimo. Danijoje sėkmingai veikia socialinės gerovės sistema, kurioje keliai, ligoninės, mokyklos, universitetai ir mokslai Europos Sąjungos piliečiams yra nemokami. Vis dėlto, mokesčiai yra pakankamai dideli, tačiau jais apmokamos gyventojų pašalpos ir išmokos.

  • Etnologija Kursinis darbas
  • Microsoft Word 1963 KB
  • 2015 m.
  • 30 puslapių (4625 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rokas
  • Lietuvos emigrantų sportinė kultūra Danijoje ir Norvegijoje
    10 - 10 balsai (-ų)
Lietuvos emigrantų sportinė kultūra Danijoje ir Norvegijoje. (2015 m. Balandžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-emigrantu-sportine-kultura-danijoje-ir-norvegijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 10:55
×