Lietuvos filosofo bandymas apibrėžti filosofiją


Kas pagal šliogerio sunku atsakyti i klausima kas yra filosofija. Kodel pasak a.sliogerio sunku atsakyti i klausima kas yra filosofija. Šliogeris kas yra filosofija. Kodel, pasak a. šliogerio,sunku atsakyti i klausimą, kas yra ilosofija?. Žingsnį į transcendenciją iš dviejų pusių. 10.faktiškumo peržengimas ir tobulybės siekimas filosofijoje. ar sutinki, kad filosofija padeda realizuoti šiuos žmogaus poreikius?.

Seminaro „Lietuvos filosofo bandymas apibrėžti filosofiją“ saviruošos klausimai. Kodėl, pasak A. Šliogerio, sunku atsakyti į klausimą, kas yra filosofija? Apie kokią „filosofijos pabaigą“ ir „filosofijos mirtį“ kartais prabylama XX-XXI a. Sandūroje? Ar susipažinęs su filosofijos istorija ir dabartimi sutiktum su. Tokiu padėties apibūdinimu? Kodėl filosofas jaučiasi svetimas pasauliui, nesaugus? Senovės graikų filosofijos samprata. Abejingumas pasauliui – filosofijai – išminčiai. Ką Šliogeris turi omenyje, kalbėdamas apie žmogaus „tarnavimą technikai ir. Jos aptarnavimą“? Pabandyk susieti šias jo mintis su biotechnologijų. Panaudojimu medicinoje ir iš jo kylančiomis etinėmis problemomis. Filosofijos (prasmės) poreikis dabartiniame pasaulyje. Kaip Šliogeris apibūdina filosofijos esmę? Kaip tradiciškai apibrėžiamas filosofinis mąstymas ir pati filosofija? Faktiškumo peržengimas ir tobulybės siekimas filosofijoje. Ar sutinki, kad. Filosofija padeda realizuoti šiuos žmogaus poreikius? Kokių „papildomų sunkumų“, pasak Šliogerio, žmogui suteikia filosofavimas? Kaip manai, ar pacientams naudinga, ar nepatartina (pavojinga, žalinga). Užsiimti filosofija? Kodėl? Kodėl Šliogeris filosofiją aiškina kaip „žingsnį į transcendenciją iš dviejų. Pusių“? Plačiau paaiškink jo mintį apie filosofiją kaip transcendencijos. Mąstymą.
  • Microsoft Word 7 KB
  • 2013 m.
  • 3 puslapiai (825 žodžiai)
  • Universitetas
  • Monika
  • Lietuvos filosofo bandymas apibrėžti filosofiją
    8.5 - 2 balsai (-ų)
Lietuvos filosofo bandymas apibrėžti filosofiją. (2013 m. Spalio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-filosofo-bandymas-apibrezti-filosofija.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 05 d. 06:16
×
116 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo