Lietuvos finansų rinka: problemos pokyčiai ir tendencijos


Įvadas. Dėstomoji dalis Kas yra finansų rinka. Pagrindinės finanų rinkų funkcijos. Vertybinių popierių rinkos problemos. Lietuvos vertybinių porpierių ypatumai ir pokyčiai. Finanų rinkos tendencijos. Išvados. Literatūros sąrašas.

Informacija finansų vadybai.Finansų rinkos, kaip ir visų prekių paslaugų rinkos yra veikiamos pasiūlos ir paklausos jėgų. Bendri VP pirkėjų ir pardavėjų veiksmai nustato VP kainas, kurios parodo pirkėjų ir pardavėjų nuostatas:

VP kainų pokyčiai finansų vadybai teikia informaciją apie ūkio būklę ir jo perspektyvas.

Finansų vadybininkai gali sekti įmonės akcijų kainos pokyčius ir gauti informaciją apie tai, kaip akcininkai vertina įmonės investicijas ir finansinius sprendimus. Jeigu įmonės akcijos kyla, palyginti su panašiomis akcijomis, tai rodo, kad jos vadovybės priimami sprendimai patinka investuotojams, ir atvirkščiai. Taigi, įmonės vadovybės priimamų sprendimų sėkmę finansų rinkos išreiškia akcijų kainomis. ( Alma Skujienė, 2008 m. )

LIETUVOS VERYBINIŲ POPIERIŲ YPATUMAI IR POKYČIAI

Lietuvos vertybinių popierių rinka turi tokių specifinių funkcijų, kaip reguliavimo, perskirstymo ir rizikos sumažinimo. Vyriausybė gali stabilizuoti ekonomiką, vykdydama reguliavimo politiką ir mažindama infliaciją per Lietuvos vertybinių popierių rinkos terpę. Taip pat Lietuvos vertybinių popierių rinka padeda palaikyti įmonių veiklos skaidrumą, pritraukdama strateginius investuotojus. Dėl tokios rinkos smulkieji investuotojai gali „įdarbinti“ laikinai laisvas ir paskirstyti riziką tarp rinkos subjektų. Pagrindiniai investuotojai į Lietuvos vertybinių popierių rinką yra instituciniai, privatūs, privataus ir rizikos kapitalo fondai. Beto, Lietuvos gyventojų investavimo įgūdžiai nuolat gerėja. Nors investuojama dažniausia į vertybinius popierius, kurių rizika nėra didelė, tačiau galima teigti, kad ateityje tiek dėl numanomo vertybinių popierių rinkos atsigavimo, tiek dėl informacijos plitimo turėtų būti investuojama į rizikingesnes finansines priemones. Atsižvelgiant į tai, tikėtina, kad per kitas finansų krizes investuotojai bus labiau patyrę investavimo srityje ir patirs mažiau nuostolių, įvykus didesniam rinkos kritimui. ( Vytautas Sūdžius, 2011m. )

Galima išskirti tokius svarbiausius vertybinių popierių rinkos pokyčių veiksnius: palūkanų normą, infliaciją ir realų bendrąjį vidaus produktą. BVP ir pinigų pasiūla veikia teigiamai vertybinių popierių kainas trumpuoju laikotarpiu, o nedarbo lygio rodiklis, valiutos keitimo kursai ir trumpalaikės palūkanų normos sukelia priešingus pokyčius vertybinių popierių rinkoje.

  • Microsoft Word 31 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2072 žodžiai)
  • Universitetas
  • Giedrė
  • Lietuvos finansų rinka: problemos pokyčiai ir tendencijos
    10 - 5 balsai (-ų)
Lietuvos finansų rinka: problemos pokyčiai ir tendencijos. (2015 m. Lapkričio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-finansu-rinka-problemos-pokyciai-ir-tendencijos.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 12:32
×