Lietuvos finansų sistema


Lietuvos finansų sistema ir jos grandys. Magistro darbas lietuvos finansu sistema. Lr finansu sistema. Kaip finansu sistema susijusi su kredito sistema.

Įvadas. Finansų apibūdinimas, jų sudėtis ir funkcijos. Finansų apibūdinimas. Finansų sudėtis. Finansų funkcijos. Lietuvos respublikos finansų sistemos esmė ir struktūra. Lietuvos respublikos biudžetas. Biudžeto vaidmuo finansų sistemoje. Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto pajamos ir išlaidos. Valstybės ir savivaldybių biudžetų formavimo principai ir šaltiniai. Nebiudžetiniai fondai. Nebiudžetinių fondų esmė ir vaidmuo finansų sistemoje. Privalomasis sveikatos draudimas. Valstybinis socialinis draudimas. Kiti valstybiniai nebiudžetiniai fondai. Valstybinis kreditas. Valstybės ir savivaldybių įmonių lėšos. Bankai ir kitos kredito institucijos. Lietuvos Bankas, jo funkcijos ir uždaviniai. Komerciniai bankai. Kredito unijos. Centrinė kredito unija. Išvados. Literatūros sąrašas.

Valstybės ekonominė bei socialinė raida yra glaudžiai susijusi su finansų sistema ir jos tobulumu. Finansų sistema daro poveikį ekonomikai, socialiniams bei kitiems poreikiams, kadangi ji padeda formuoti valstybės finansinius išteklius. Nuo šių išteklių kiekio, formavimo bei panaudojimo būdo priklauso ūkio vystimasis, visuomeninių poreikių tenkinimas, valdžios ir valdymo įstaigų išlaikymas ir t.t.

Lietuvos Respublikos finansų sistemą sudaro: biudžetai (valstybės, savivaldybių), nebiudžetiniai fondai (privalomojo sveikatos draudimo fondas, Valstybinio socialinio draudimo fondas ir kt.), valstybinis kreditas, valstybės ir savivaldybių įmonių lėšos, bankai ir kitos kredito institucijos.

Darbo problema: Lietuvos Respublikos finansų sistemos sudėtis.

Tikslas: Išanalizuoti Lietuvos Respublikos finansų sistemos sudėtį, jos sudedamąsias grandis.

Darbo objektas: Lietuvos Respublikos finansų sistema.

Uždaviniai:

1.Pateikti finansų sampratą.

2.Aptarti finansų sudėtį.

3.Išanalizuoti valstybės finansų sudėtį.

4.Aptarti valstybės finansų sistemos grandžių paskirtį, sudėtį.

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 55 KB
  • 2013 m.
  • 24 puslapiai (5921 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kristina
  • Lietuvos finansų sistema
    10 - 3 balsai (-ų)
Lietuvos finansų sistema. (2013 m. Spalio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-finansu-sistema.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 23:47
×